Hartfield Academy Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
13.53 | Gracie Utroska | 6th | Finals H2 | High School Results | |
13.74 | Ma'Nia Womack | 9th | Finals H2 | High School Results | |
13.93 | SB | Kyleigh Seymour | 8th | Finals H2 | Junior High Results |
14.00 | Marilyn Myers | 9th | Finals H2 | Junior High Results | |
200 Meter Dash | |||||
28.24 | Gracie Utroska | 5th | Finals H2 | High School Results | |
31.14 | Mari Blake Gentry | 10th | Finals H2 | Junior High Results | |
31.56 | SB | Lela Walker | 13th | Finals H3 | Junior High Results |
400 Meter Dash | |||||
1:07.65 | Kyleigh Seymour | 9th | Finals H1 | High School Results | |
1:10.05 | SB | Mari Blake Gentry | 6th | Finals H2 | Junior High Results |
1:12.26 | SB | Shamya Williams | 18th | Finals H3 | High School Results |
1:18.65 | Aleigh Newman | 9th | Finals H2 | Junior High Results | |
800 Meter Run | |||||
2:44.65 | Kate Miller | 5th | Finals H1 | Junior High Results | |
2:48.55 | SB | Avery Rankin | 7th | Finals H1 | High School Results |
2:59.23 | Charlotte Oates | 8th | Finals H1 | Junior High Results | |
1600 Meter Run | |||||
5:27.60 | SB | Ella Rankin | 2nd | Finals H1 | High School Results |
5:52.76 | SB | Kambree Frazure | 2nd | Finals H1 | Junior High Results |
3200 Meter Run | |||||
11:39.14 | Ella Rankin | 1st | Finals H1 | High School Results | |
100 Meter Hurdles | |||||
22.16 | SB | Hollyn Thrasher | 9th | Finals H2 | Junior High Results |
300 Meter Hurdles | |||||
55.70 | Hollyn Thrasher | 5th | Finals H1 | Junior High Results | |
4x100 Meter Relay | |||||
52.94 | SB | Relay Team | 4th | Finals H1 | High School Results |
55.08 | Relay Team | 5th | Finals H1 | Junior High Results | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:54.10 | Relay Team | 3rd | Finals H1 | High School Results | |
1:57.24 | Relay Team | 4th | Finals H1 | Junior High Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:41.32 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Junior High Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
11:20.24 | Relay Team | 3rd | Finals H1 | Junior High Results | |
High Jump | |||||
4-8 | Ma'Nia Womack | 1st | Finals H1 | High School Results | |
4-4 | SB | Addison Rose | 5th | Finals H1 | High School Results |
4-2 | Lily Kate McDonald | 6th | Finals H1 | Junior High Results | |
Long Jump | |||||
16-1 | SB | Kaitlyn Elliott | 2nd | Finals H1 | High School Results |
12-4 | SB | Acey Wartes | 12th | Finals H1 | Junior High Results |
12-3.5 | Shamya Williams | 17th | Finals H2 | High School Results | |
10-4 | SB | Mae Mae Clark | 16th | Finals H1 | Junior High Results |
Triple Jump | |||||
24-11 | Jensen Makamson | 14th | Finals H2 | High School Results | |
Discus | |||||
71-8 | Gracie Breazeale | 9th | Finals H2 | High School Results | |
53-5 | Reagan Green | 11th | Finals H1 | Junior High Results | |
Shot Put | |||||
26-6 | Gracie Breazeale | 10th | Finals H1 | High School Results | |
25-2 | SB | Gabby Ingram | 12th | Finals H2 | High School Results |
21-2 | Reagan Green | 10th | Finals H1 | Junior High Results | |
20-11 | SB | Marilyn Myers | 11th | Finals H1 | Junior High Results |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.17 | Mike Jones | 2nd | Finals H1 | High School Results | |
11.24 | Eric Clark | 5th | Finals H2 | High School Results | |
12.39 | Collin McIntyre | 6th | Finals H1 | Junior High Results | |
200 Meter Dash | |||||
22.79 | Mike Jones | 1st | Finals H1 | High School Results | |
23.87 | Bralen Steele | 5th | Finals H1 | High School Results | |
24.40 | SB | Kaden Catchings | 2nd | Finals H3 | Junior High Results |
25.85 | SB | Hayden McMinn | 6th | Finals H3 | Junior High Results |
400 Meter Dash | |||||
54.76 | Elijah Dixon | 5th | Finals H1 | High School Results | |
59.83 | SB | Dylan Lazo | 7th | Finals H2 | Junior High Results |
59.95 | SB | Austin Ratliff | 16th | Finals H2 | High School Results |
1:04.60 | Corey Barnes | 10th | Finals H2 | Junior High Results | |
800 Meter Run | |||||
2:13.81 | Owen Makamson | 7th | Finals H1 | High School Results | |
2:57.66 | Caden Bryan | 10th | Finals H1 | Junior High Results | |
1600 Meter Run | |||||
5:44.14 | Memphis King | 12th | Finals H1 | High School Results | |
6:00.63 | Rigdon Reeves | 8th | Finals H1 | Junior High Results | |
3200 Meter Run | |||||
12:45.33 | Rigdon Reeves | 3rd | Finals H1 | Junior High Results | |
110 Meter Hurdles | |||||
20.96 | Austin Ratliff | 11th | Finals H2 | High School Results | |
110 Meter Hurdles (33) | |||||
21.13 | SB | Kaden Catchings | 6th | Finals H2 | Junior High Results |
21.58 | Jake Maggio | 8th | Finals H2 | Junior High Results | |
300 Meter Hurdles | |||||
44.50 | Austin Ratliff | 4th | Finals H2 | High School Results | |
49.09 | Elijah Dixon | 10th | Finals H2 | High School Results | |
300 Meter Hurdles (30) | |||||
57.14 | Summit Singleton | 10th | Finals H2 | Junior High Results | |
4x100 Meter Relay | |||||
44.24 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | High School Results | |
47.03 | Relay Team | 2nd | Finals H2 | Junior High Results | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:31.66 | Relay Team | 1st | Finals H1 | High School Results | |
1:37.31 | Relay Team | 2nd | Finals H2 | Junior High Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:39.48 | SB | Relay Team | 1st | Finals H1 | High School Results |
3:57.92 | Relay Team | 1st | Finals H1 | Junior High Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
9:44.06 | Relay Team | 5th | Finals H1 | High School Results | |
10:49.07 | Relay Team | 4th | Finals H1 | Junior High Results | |
High Jump | |||||
5-6 | Austin Ratliff | 5th | Finals H1 | High School Results | |
5-2 | Corey Barnes | 3rd | Finals H1 | Junior High Results | |
4-10 | Summit Singleton | 5th | Finals H1 | Junior High Results | |
Long Jump | |||||
19-10 | Kenzy West | 5th | Finals H1 | High School Results | |
18-5.5 | Asa White | 13th | Finals H2 | High School Results | |
18-3 | Larry Davis | 3rd | Finals H1 | Junior High Results | |
Triple Jump | |||||
35-8 | Elijah Dixon | 13th | Finals H2 | High School Results | |
33-6.5 | SB | Mike Jones | 15th | Finals H2 | High School Results |
26-5.5 | SB | Larry Davis | 12th | Finals H1 | Junior High Results |
Pole Vault | |||||
12-0 | Alex Rushing | 3rd | Finals H1 | High School Results | |
Discus | |||||
105-8 | Jordyn Erves | 9th | Finals H2 | High School Results | |
98-1 | SB | Reed Jesiolowski | 13th | Finals H2 | High School Results |
Discus (1kg) | |||||
91-3 | Ben Hooks | 5th | Finals H1 | Junior High Results | |
73-8 | SB | Carson Feldman | 10th | Finals H1 | Junior High Results |
Shot Put | |||||
41-0 | SB | Chris Jones | 4th | Finals H1 | High School Results |
36-8 | Brandon Turner | 10th | Finals H1 | High School Results | |
Shot Put (4kg/8.8#) | |||||
41-9 | Kaden Catchings | 2nd | Finals H1 | Junior High Results |