Okolona High School Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
13.40 | SB | Ravin Barr | 4th | Finals | Final Results |
14.32 | SB | Raven Buchanan | 7th | Finals | Final Results |
100 Meter Hurdles | |||||
19.96 | SB | Ravin Barr | 1st | Finals | Final Results |
300 Meter Hurdles | |||||
59.25 | SB | Aleeyah Moon | 2nd | Finals | Final Results |
4x100 Meter Relay | |||||
55.45 | SB | Relay Team | 3rd | Finals | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:57.82 | SB | Relay Team | 3rd | Finals | |
Long Jump | |||||
14-10.5 | SB | Quinndella Ford | 2nd | Finals | Final Results |
Triple Jump | |||||
31-11 | SB | Raven Buchanan | 2nd | Finals | Final Results |
Discus | |||||
76-8 | SB | Quinndella Ford | 1st | Finals | Final Results |
Shot Put | |||||
21-2 | SB | Sydni Watson | 5th | Finals | Final Results |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.69 | SB | Zackery Brooks | 3rd | Finals | Final Results |
11.99 | SB | Kentray Ware | 6th | Finals | Final Results |
200 Meter Dash | |||||
23.65 | SB | Antowon Grady | 1st | Finals | Final Results |
400 Meter Dash | |||||
57.70 | SB | Ryan Isbell | 4th | Finals | Final Results |
1:00.15 | SB | Rudell Fells | 5th | Finals | Final Results |
800 Meter Run | |||||
2:20.00 | SB | Morgan Smith | 2nd | Finals | Final Results |
2:30.71 | SB | Urell Richardson | 5th | Finals | Final Results |
1600 Meter Run | |||||
5:23.00 | SB | Ladarrius Bogan | 2nd | Finals | Final Results |
5:47.00 | SB | Kori Smith | 3rd | Finals | Final Results |
3200 Meter Run | |||||
12:00.00 | SB | Ladarrius Bogan | 1st | Finals | Final Results |
110 Meter Hurdles | |||||
20.52 | SB | Devin Elliott | 3rd | Finals | Final Results |
21.48 | SB | Everette Brooks | 5th | Finals | Final Results |
300 Meter Hurdles | |||||
46.35 | SB | James Walker | 1st | Finals | Final Results |
49.65 | SB | Devin Elliott | 3rd | Finals | Final Results |
4x100 Meter Relay | |||||
46.01 | SB | Relay Team | 2nd | Finals | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:38.23 | SB | Relay Team | 3rd | Finals | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:23.00 | SB | Relay Team | 3rd | Finals | |
High Jump | |||||
5-8 | SB | James Walker | 3rd | Finals | Final Results |
Long Jump | |||||
20-4.5 | SB | Antowon Grady | 2nd | Finals | Final Results |
19-0 | SB | William Johnson | 6th | Finals | Final Results |
Triple Jump | |||||
37-7 | SB | William Johnson | 3rd | Finals | Final Results |
37-3.5 | SB | Ladarrius Bogan | 5th | Finals | Final Results |
Discus | |||||
77-10 | SB | Terence Ealy | 7th | Finals | Final Results |
Shot Put | |||||
38-2 | SB | Malcolm Pickens | 2nd | Finals | Final Results |