Licensed to Northeast Lauderdale High School
HY-TEK's Meet Manager 5/2/2009 08:56 PM
MHSAA State Track & Field Meet - 4/13/2009 to 5/9/2009
Hattiesburg, Ms
Results
Event 3 Girls 3200 Meter Run 5A
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
Finals
1 Weyer, Shannen 10 Biloxi 12:49.00 12:29.23 10
2 Solomon, Melinda 10 Oak Grove 12:26.00 12:42.09 8
3 Stricker, Christie 7 Oak Grove 12:27.00 13:06.12 6
4 Nutting, Brittany 10 Hancock 13:31.00 13:24.04 5
5 Okeefe, Sally 11 Biloxi 14:13.00 14:03.16 4
6 Natalia, Vera 12 Ocean Spring 13:55.00 14:31.00 3
Event 6 Boys 3200 Meter Run 5A
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Tino, Gonzalez 12 Ocean Spring 10:12.00 10:03.40 10
2 Westbrook, Derek 10 Hancock 10:21.00 10:04.73 8
3 Meyer, Alex 11 Hancock 10:42.00 10:06.40 6
4 Moore, Chad 10 Oak Grove 10:36.00 10:07.25 5
5 Almo, Dante 11 Wingfield 10:22.00 10:26.19 4
6 Young, Jordan 10 Biloxi 10:40.00 11:03.69 3
7 Ward, Chris 10 Terry 11:23.00 11:33.61 2
8 Springer, Keandre 9 Wingfield 11:35.00 11:34.32 1
Event 9 Girls 100 Meter Hurdles 5A
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Brown, Toynell 10 Brandon 16.23 16.39 10
2 Mangum, Demetra 10 Brandon 17.23 16.67 8
3 Smith, Tisa 10 Biloxi 17.05 16.83 6
4 Hartfield, Taryn 10 Hattiesburg 17.30 17.20 5
5 Campbell, Candace 11 Meridian 16.55 17.33 4
6 Allen, Amber 12 Ocean Spring 17.75 17.99 3
7 Bowler, Ashley 12 Gulfport 17.69 18.44 2
8 Legier, Diamond 10 Biloxi 19.16 19.89 1
Event 12 Boys 110 Meter Hurdles 5A
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Naylor, Jacobie 12 Meridian 14.64 14.56 10
2 Durr, Patrick 12 Brandon 14.78 15.10 8
3 Lavendar, Bryant 12 Gulfport 15.43 15.11 6
4 Smith, Jamaal 12 Meridian 15.15 15.74 5
5 White, Eric 12 Harrison Cen 15.98 15.85 4
6 Jones, Calvin 11 Petal 16.00 16.19 3
7 Hayes, Larry 12 Terry 16.41 16.55 2
8 Johnson, Lamar 12 Pascagoula 16.15 16.75 1
Event 15 Girls 100 Meter Dash 5A
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Smith, Tisa 10 Biloxi 12.74 12.73 10
2 Greenlee, Brittney 12 Pascagoula 12.70 12.78 8
3 Wimley, Alicia 11 Natchez 12.51 12.84 6
4 Wilson, Anniyra 12 Wingfield 12.64 12.86 5
5 Peyton, Chianna 8 Harrison Cen 12.94 12.97 4
6 Johnson, Jaimeca 9 Meridian 12.44 12.98 3
7 Partman, Mariha 12 Biloxi 12.97 13.33 2
Event 18 Boys 100 Meter Dash 5A
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Pendleton, Wesley 12 Natchez 10.49 10.93 10
2 Porter, Josh Jim Hill 10.96 11.23 8
3 Irby, Tobias 12 Oak Grove 10.89 11.24 6
4 Maxwell, Steven 10 Gulfport 11.29 11.26 5
5 Hughes, Jay 11 Oak Grove 10.83 11.28 4
6 Washington, Jarius 11 Harrison Cen 11.35 11.40 3
7 Wills, Eric 12 Pascagoula 11.15 11.46 2
8 Smith, Lamar 11 Gulfport 11.32 11.56 1
Event 21 Girls 4x200 Meter Relay 5A
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Brandon High School 1:45.18 1:45.13 10
1) Banks, Samantha 9 2) Collier, Quinta 9
3) King, Alex 12 4) Proctor, Ricca 10
2 Wingfield High School 1:47.15 1:46.52 8
1) Azaria, Burns 10 2) Simmons, Shyhesha 12
3) Unger, Oraeshia 9 4) Wilson, Anniyra 12
3 Natchez High School 1:47.82 1:47.20 6
1) Gails, Jessica 12 2) Williams, Jacquerra 9
3) Williams, Jasmine 8 4) Wilson, Lapatria 10
4 Petal High School 1:48.51 1:47.74 5
1) Brown, Taylor 8 2)
3) Loper, Denisha 9 4) Parker, Rosie 10
5 Gulfport High School 1:50.10 1:47.77 4
1) Brown, Jerrica 9 2) Brown, Kaneisha 9
3) Hudnall, Christian 12 4) Hunter, Lauren 11
6 Oak Grove High School 1:48.42 1:47.84 3
1) Bullock, Amber 11 2) Clark, Johnnie 10
3) Gholar, Vanna 10 4) Hinton, Shenera 12
7 Biloxi High School 1:48.99 1:48.11 2
1) Brown, Sharone 10 2) Green, Kaleigh 10
3) Keely, Katie 10 4) Moore, Jucouia 9
8 Harrison Central HS 1:51.46 1:50.70 1
1) Brown, Shantesha 11 2) Burney, Laquanya 11
3) Charles, Recheam 12 4) Coleman, Kim 11
Event 24 Boys 4x200 Meter Relay 5A
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Harrison Central HS 1:29.83 1:29.11 10
1) Cooper, Cedric 11 2) Dunigan, Donnell 12
3) Hudson, Chris 10 4) Lockhart, Tommy 11
2 Meridian High School 1:29.05 1:29.23 8
1) Brewster, Andrew 10 2) Brewster, Lavon 9
3) Handley, Robert 12 4) Naylor, Jacobie 12
3 Natchez High School 1:28.82 1:29.28 6
1) Davis, Jeremy 10 2) Newman, Willie 12
3) Perry, Joseph 10 4) Richardson, Rico 12
4 Oak Grove High School 1:29.66 1:29.30 5
1) Bradley, Rickey 12 2) Clark, Albert 12
3) Gray, Ivan 12 4) Hughes, Jay 11
5 Pascagoula High School 1:32.24 1:30.04 4
1) Golson, Sanquez 10 2) Johnson, Lamar 12
3) Keeton, Mitchel 11 4) Peairs, Marcus 12
6 Gulfport High School 1:30.36 1:30.06 3
1) Edwards, Joshua 10 2) Floyd, Ricky 12
3) Maxwell, Steven 10 4) Newsome, Jeremy 10
7 Terry High School 1:30.36 1:30.21 2
1) Bingham, Zavian 9 2) Jenkins, Jamarian 11
3) Johnson, Jarrett 12 4) Milsap, Kent 10
8 Petal High School 1:33.00 1:32.69 1
1) Dixon, Lucas 9 2) Jones, Calvin 11
3) Maye, Tavarese 12 4) Newsome, Isaiah 12
Event 27 Girls 1600 Meter Run 5A
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Stricker, Kayla 9 Oak Grove 5:37.00 5:36.90 10
2 Weyer, Shannen 10 Biloxi 5:48.03 5:40.30 8
3 Solomon, Melinda 10 Oak Grove 5:49.00 5:47.50 6
4 Andrews, Caitlyn 9 Biloxi 5:54.03 5:50.80 5
5 Nutting, Victoria 10 Hancock 6:03.68 5:57.60 4
6 Selmon, Pamela 12 Natchez 5:57.00 6:13.80 3
7 Peters, Christin 10 Meridian 6:00.00 6:22.50 2
8 Lynsie, Byrd 8 Ocean Spring 6:11.62 6:46.10 1
Event 30 Boys 1600 Meter Run 5A
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Tino, Gonzalez 12 Ocean Spring 4:42.42 4:36.59 10
2 Almo, Dante 11 Wingfield 4:49.00 4:43.58 8
3 Garner, Quinten 11 Meridian 4:47.00 4:46.63 6
4 Ward, Lee 12 Terry 4:46.00 4:47.37 5
5 Breland, Cole 10 Brandon 4:50.00 4:51.71 4
6 Bertucci, David 10 Gulfport 4:50.10 4:53.01 3
7 Westbrook, Derek 10 Hancock 4:46.23 4:53.37 2
8 Skripek, Michael 12 Biloxi 4:50.41 4:58.79 1
Event 33 Girls 4x100 Meter Relay 5A
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Pascagoula High School 51.75 49.45 10
1) Greenlee, Brittney 12 2) James, Jasmine 12
3) Minor, Whitney 10 4) Savage, Tiva 11
2 Terry High School 50.40 49.66 8
1) Coleman, Allison 12 2) Gresham, Chelsea 10
3) Levy, Alexis 10 4) Moore, Jazmon 11
3 Wingfield High School 50.90 49.89 6
1) Johnson, Lejacque 11 2) Simmons, Shyhesha 12
3) Unger, Oraeshia 9 4) Wilson, Anniyra 12
4 Biloxi High School 51.95 50.10 5
1) Brown, Sharone 10 2) Owens, Tyana 11
3) Partman, Mariha 12 4) Powell, Tangela 9
5 Gulfport High School 52.35 50.23 4
1) Brown, Jerrica 9 2) Brown, Kaneisha 9
3) Hudnall, Christian 12 4) Jones, Dana 10
6 Meridian High School 50.77 50.32 3
1) Avery, Clayosha 9 2) Johnson, Jaimeca 9
3) Lewis, Aujarimere 9 4) Rogers, April 12
7 Brandon High School 50.57 50.95 2
1) Banks, Samantha 9 2) Collier, Quinta 9
3) Mcgowan, Emily 7 4) Proctor, Ricca 10
8 Petal High School 52.86 54.30 1
1) Brown, Taylor 8 2)
3) Loper, Denisha 9 4) Parker, Rosie 10
Event 36 Boys 4x100 Meter Relay 5A
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Pascagoula High School 43.40 42.34 10
1) Golson, Sanquez 10 2) Keeton, Mitchel 11
3) Peairs, Marcus 12 4) Thompson, Martez 12
2 Natchez High School 42.98 42.66 8
1) Campbell, Gabe 11 2) Davis, Jeremy 10
3) Richardson, Rico 12 4) Woods, Travis 12
3 Terry High School 43.65 42.84 6
1) Bingham, Zavian 9 2) Jenkins, Jamarian 11
3) Johnson, Jarrett 12 4) Milsap, Kent 10
4 Oak Grove High School 44.01 43.04 5
1) Bradley, Rickey 12 2) Clark, Albert 12
3) Gray, Ivan 12 4) Hughes, Jay 11
5 Gulfport High School 43.90 43.21 4
1) Floyd, Ricky 12 2) Lavendar, Bryant 12
3) Maxwell, Steven 10 4) Mitchell, Charris 11
6 Meridian High School 44.68 43.22 3
1) Brewster, Lavon 9 2) Fluker, Shaquille 10
3) Handley, Robert 12 4) Hunter, Joshua 12
7 Biloxi High School 44.70 44.18 2
1) Austin, Scott 8 2) Baker, Tyrone 10
3) Harris, Julius 10 4) Heron, Geovanni 10
8 Harrison Central HS 43.67 45.42 1
1) Cooper, Cedric 11 2) Corbin, Zach 11
3) Dunigan, Donnell 12 4) Hudson, Chris 10
Event 39 Girls 400 Meter Dash 5A
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Ewing, Sojourner 12 Gulfport 1:00.18 58.41 10
2 Wimley, Alicia 11 Natchez 59.08 58.72 8
3 King, Alex 12 Brandon 1:01.35 1:01.36 6
4 Rogers, April 12 Meridian 1:03.32 1:02.29 5
5 Thomas, Taylor 10 Meridian 1:04.08 1:02.90 4
6 Savage, Evie 10 Hancock 1:02.95 1:04.31 3
7 Grant, Jasmine 9 George Co 1:04.22 1:04.66 2
8 Williams, Maegan 12 Pascagoula 1:05.65 1:14.45 1
Event 42 Boys 400 Meter Dash 5A
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Pendleton, Wesley 12 Natchez 49.40 49.22 10
2 Brewster, Andrew 10 Meridian 49.67 50.71 8
3 Prater, Rolando 12 Natchez 51.47 50.74 6
4 Thompson, Devante 11 Oak Grove 50.73 51.30 5
5 Jackson, Darius 11 Gulfport 50.91 52.37 4
6 Edwards, Joshua 10 Gulfport 52.01 52.99 3
7 Boaz, Burney 12 Ocean Spring 52.48 54.31 2
Event 45 Girls 300 Meter Hurdles 5A
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Brown, Toynell 10 Brandon 46.26 47.17 10
2 Anderson, Lamesha 12 Natchez 48.59 48.02 8
3 Ruttley, Shala 10 Meridian 47.86 48.52 6
4 Dawkins, Charlisa Petal 51.62 49.68 5
5 Hartfield, Taryn 10 Hattiesburg 48.52 50.21 4
6 Brown, Sharone 10 Biloxi 51.00 51.40 3
7 Bowler, Ashley 12 Gulfport 51.98 51.81 2
Event 48 Boys 300 Meter Hurdles 5A
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 White, Eric 12 Harrison Cen 41.27 39.70 10
2 Naylor, Jacobie 12 Meridian 39.82 39.71 8
3 Smith, Jamaal 12 Meridian 41.16 40.11 6
4 Lavendar, Bryant 12 Gulfport 41.30 40.67 5
5 Durr, Patrick 12 Brandon 40.53 40.99 4
6 Campbell, Gabe 11 Natchez 41.03 41.66 3
7 Hamilton, Rashaud 11 Gulfport 42.07 41.92 2
8 Johnson, Lamar 12 Pascagoula 41.90 44.01 1
Event 51 Girls 800 Meter Run 5A
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Savage, Evie 10 Hancock 2:29.16 2:27.81 10
2 Selmon, Pamela 12 Natchez 2:36.99 2:29.38 8
3 Stallings, Lenise 12 Hattiesburg 2:37.39 2:31.72 6
4 Peters, Christin 10 Meridian 2:31.35 2:33.36 5
5 Weyer, Shannen 10 Biloxi 2:33.96 2:34.57 4
6 Tullier, Kristun 8 Hancock 2:36.66 2:36.25 3
7 Stricker, Kayla 9 Oak Grove 2:31.58 2:38.86 2
8 Ali, Langley 9 Ocean Spring 2:40.17 2:39.54 1
Event 54 Boys 800 Meter Run 5A
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Garner, Quinten 11 Meridian 2:03.27 2:00.36 10
2 Thomas, Eugene 12 Terry 2:02.83 2:00.87 8
3 Moore, Chad 10 Oak Grove 2:03.34 2:01.25 6
4 Bertucci, David 10 Gulfport 2:05.55 2:04.74 5
5 Skripek, Michael 12 Biloxi 2:06.90 2:05.81 4
6 Meyer, Alex 11 Hancock 2:07.99 2:05.95 3
7 Flores, Vincent 11 Hancock 2:05.85 2:09.02 2
Event 57 Girls 200 Meter Dash 5A
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Wilson, Anniyra 12 Wingfield 25.92 25.62 10
2 Ewing, Sojourner 12 Gulfport 25.70 26.02 8
3 Johnson, Jaimeca 9 Meridian 26.72 26.31 6
4 Peyton, Chianna 8 Harrison Cen 26.00 26.35 5
5 Loper, Denisha 9 Petal 26.50 26.36 4
6 Gholar, Vanna 10 Oak Grove 26.69 26.87 3
7 Partman, Mariha 12 Biloxi 27.00 28.30 2
Event 60 Boys 200 Meter Dash 5A
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Pendleton, Wesley 12 Natchez 22.12 21.92 10
2 Davis, Jeremy 10 Natchez 22.32 22.14 8
3 Handley, Robert 12 Meridian 22.45 22.24 6
4 Brewster, Andrew 10 Meridian 22.42 22.43 5
5 Washington, Jarius 11 Harrison Cen 22.48 22.53 4
6 Smith, Lamar 11 Gulfport 22.81 22.80 3
7 Newsome, Jeremy 10 Gulfport 22.98 23.50 2
Event 63 Girls 4x400 Meter Relay 5A
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Brandon High School 4:11.17 4:09.85 10
1) Banks, Samantha 9 2) Brown, Toynell 10
3) Collier, Quinta 9 4) King, Alex 12
2 Meridian High School 4:14.74 4:11.62 8
1) Hudson, Latoria 9 2) Lewis, Aujarimere 9
3) Ngumezi, Inise 10 4) Parker, Tyneshia 12
3 Oak Grove High School 4:17.67 4:14.32 6
1) Clark, Johnnie 10 2) Gholar, Vanna 10
3) Hinton, Shenera 12 4) Jackson, Gracie 10
4 Gulfport High School 4:25.98 4:20.09 5
1) Bowler, Ashley 12 2) Ewing, Sojourner 12
3) Hunter, Lauren 11 4) Jones, Dana 10
5 Wingfield High School 4:24.88 4:22.59 4
1) Bell, Ranetra 11 2) Moore, Marcedes 10
3) Simmons, Shyhesha 12 4) Unger, Oraeshia 9
6 Biloxi High School 4:28.35 4:29.10 3
1) Andrews, Caitlyn 9 2) Johnson, Arianna 11
3) Keely, Katie 10 4) Owens, Tyana 11
7 Harrison Central HS 4:32.69 4:30.96 2
1) Brown, Shantesha 11 2) Charles, Recheam 12
3) Coleman, Kim 11 4) Goldsmith, Christina 9
Event 66 Boys 4x400 Meter Relay 5A
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Natchez High School 3:27.09 3:24.63 10
1) Davis, Jeremy 10 2) Jones, Ernest 12
3) Perry, Joseph 10 4) Prater, Rolando 12
2 Meridian High School 3:24.89 3:26.01 8
1) Brooks, Travis 10 2) Garner, Quinten 11
3) Hearn, Scottie 9 4) Jenkins, Temarcus 12
3 Harrison Central HS 3:33.12 3:26.58 6
1) Dunigan, Donnell 12 2) Jasper, Richard 10
3) Lockhart, Tommy 11 4) Manning, Travon 10
4 Brandon High School 3:26.42 3:27.81 5
1) Barnes, Floyd 10 2) Busby, Cory 11
3) Hardy, Rod 11 4) Robinson, Fred 12
5 Gulfport High School 3:30.72 3:29.16 4
1) Edwards, Joshua 10 2) Floyd, Ricky 12
3) Jackson, Darius 11 4) Mcclendon, Brandon 9
6 Oak Grove High School 3:30.90 3:31.20 3
1) Bradley, Rickey 12 2) Clark, Albert 12
3) Moore, Chad 10 4) Stricker, Anthony 9
7 Pascagoula High School 3:35.32 3:33.20 2
1) Brown, Deseandre 12 2) Johnson, Lamar 12
3) Keeton, Mitchel 11 4) Peairs, Marcus 12
8 George County High School 3:43.67 3:38.65 1
1) Bradley, Joseph 10 2) Bufkin, Byron 10
3) Byrd, Seth 9 4) Warren, Harley 12
Event 69 Girls Long Jump 5A
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Smith, Tisa 10 Biloxi 16-05.00 17-00.50 10
2 Lombard, Jaelyn 9 Gulfport 16-03.00 16-10.75 8
3 Ewing, Sojourner 12 Gulfport 16-03.00 16-06.75 6
4 James, Jasmine 12 Pascagoula 15-09.50 16-04.25 5
5 Parker, Tyneshia 12 Meridian 15-08.25 15-10.75 4
6 Lampton, Gelese 10 Hattiesburg 15-02.25 15-03.50 3
7 Russell, Shari 10 Terry 15-08.50 14-09.00 2
Event 72 Boys Long Jump 5A
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Hamilton, Rashaud 11 Gulfport 21-07.50 21-11.25 10
2 Mcdonald, Dj 10 Brandon 21-09.50 20-11.75 8
3 Richardson, Rico 12 Natchez 20-09.50 20-10.50 6
4 Jones, Chris 12 Hattiesburg 20-09.00 20-07.75 5
5 Hairston, Timothy 11 Meridian 21-08.00 20-04.25 4
6 Wills, Eric 12 Pascagoula 20-07.50 20-03.75 3
7 Travis, Jason 11 Petal 20-03.50 19-09.50 2
8 Lavendar, Bryant 12 Gulfport 21-07.50 19-08.50 1
Event 75 Girls High Jump 5A
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Sanders, Joncyee 12 Brandon 5-02.00 5-02.00 10
2 Russell, Shari 10 Terry 4-10.50 5-00.00 8
3 Stephanie, Mcguire 10 Ocean Spring 4-10.00 4-10.00 5.50
3 Terrell, Nyesha 12 Petal 4-10.00 4-10.00 5.50
5 Gaskin, Sasha 11 Pascagoula 4-08.00 4-08.00 3.50
5 Mcmillan, Briana 12 Oak Grove 5-00.00 4-08.00 3.50
7 Pierce, Niesha 11 Harrison Cen 4-08.00 4-08.00 2
8 Parker, Tyneshia 12 Meridian 4-10.00 4-08.00 1
Event 78 Boys High Jump 5A
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Cooper, Cedric 11 Harrison Cen 6-00.00 6-04.00 10
2 Jackson, Darius 11 Gulfport 6-00.00 6-02.00 8
3 Mcdonald, Dj 10 Brandon 6-02.00 6-02.00 6
4 Thomas, Eugene 12 Terry 6-04.00 6-02.00 5
5 Smith, Deandre 11 Biloxi 6-00.00 6-02.00 4
6 Ford, Jarvis 12 Wingfield 6-01.00 6-00.00 3
7 Hairston, Timothy 11 Meridian 6-01.00 5-10.00 2
Event 81 Girls Shot Put 5A
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Dantzler, Myia 10 Hattiesburg 37-04.50 35-09.00 10
2 Trigg, Kristina 9 Brandon 33-09.00 35-06.00 8
3 Courtney, Thomas 12 Ocean Spring 34-06.00 35-02.00 6
4 Dunnings, Camille 11 Biloxi 35-06.00 35-02.00 5
5 Pierce, Nitesha 11 Harrison Cen 30-10.00 33-07.00 4
6 Fairley, Tracee 10 Gulfport 31-02.50 32-10.50 3
7 Smith, Anne 10 Brandon 32-04.50 31-11.00 2
8 Miller, Sam 12 Oak Grove 31-07.50 31-08.00 1
Event 84 Boys Shot Put 5A
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Hill, Dillon 11 Brandon 48-11.00 48-04.00 10
2 Wooten, Isaiah 12 Brandon 47-07.00 45-09.00 8
3 Angrum, Brandon 12 Terry 44-02.50 44-03.00 6
4 Hartzog, Cortez 10 Gulfport 45-02.00 43-06.00 5
5 Woodard, Brent 12 Biloxi 43-04.00 43-00.00 4
6 Thorne, Chad 11 Petal 42-06.50 42-02.00 3
7 Taylor, Vince 11 Oak Grove 46-07.00 41-07.00 2
Event 87 Girls Discus Throw 5A
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Mclaurin, Yakeishma 7 Brandon 109-00 115-00 10
2 Courtney, Thomas 12 Ocean Spring 102-05 114-09 8
3 Dunnings, Camille 11 Biloxi 116-06 114-06 6
4 Calloway, Keisha 10 Brandon 109-04 107-05 5
5 Miller, Sam 12 Oak Grove 86-02 83-11 4
6 Porter, Hannah Jim Hill 88-00.50 81-07 3
7 Smith, Lasenda 11 Hancock 90-01 80-06 2
8 Johnson, Paige 9 George Co 85-11 67-08 1
Event 90 Boys Discus Throw 5A
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Wooten, Isaiah 12 Brandon 65-06.50 146-07 10
2 Myers, Demonte 10 Brandon 39-08.50 140-00 8
3 Taylor, Vince 11 Oak Grove 36-01.50 129-06 6
4 Harper, Avery 12 Harrison Cen 119-00 122-00 5
5 Ahmed, Muraad 11 Meridian 31-00.50 119-01 4
6 Williams, Curtis 10 Biloxi 121-03 118-08 3
7 Stephens, Brayden 10 Hancock 108-09 97-02.50 2
Event 93 Boys Pole Vault 5A
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Coleman, Dequario 12 Gulfport 10-06.00 11-00.00 10
2 Lawson, Garet 10 Biloxi 10-06.00 11-00.00 8
3 Nations, Neil 12 Brandon 12-06.00 10-06.00 6
4 Keeton, Mitchel 11 Pascagoula 10-06.00 10-06.00 5
5 Graham, Griffin 11 Ocean Spring 11-00.00 10-00.00 4
-- Clayton, Jamie 11 Meridian 10-00.00 NH
-- Seals, Jimmy 12 Meridian 9-06.00 NH
Event 96 Boys Triple Jump 5A
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Jones, Ernest 12 Natchez 43-04.00 44-10.75 10
2 Richardson, Rico 12 Natchez 43-03.00 44-10.00 8
3 Hamilton, Rashaud 11 Gulfport 40-05.50 43-07.25 6
4 Portis, Deundreaues 10 Meridian 42-11.00 43-05.25 5
5 Jones, Chris 12 Hattiesburg 43-05.00 43-05.00 4
6 Travis, Kerri 12 Gulfport 40-03.00 40-04.50 3
7 Ruffin, Jonathan 11 Petal 40-00.50 39-05.00 2
8 Travis, Jason 11 Petal 40-03.25 35-11.00 1
Event 99 Girls Triple Jump 5A
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Wimley, Alicia 11 Natchez 35-06.75 35-10.50 10
2 Mccray, Doshua 9 Brandon 34-00.50 34-07.25 8
3 Jordan, Sarde 12 Hattiesburg 35-01.00 34-06.50 6
4 Parker, Tyneshia 12 Meridian 34-02.25 33-05.75 5
5 James, Jasmine 12 Pascagoula 31-08.50 33-03.50 4
6 Hudnall, Christian 12 Gulfport 32-11.00 32-09.00 3
7 Allen, Amber 12 Ocean Spring 31-05.00 30-09.00 2
Event 102 Girls Pole Vault 5A
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Collier, Quinta 9 Brandon 9-06.00 8-00.00 10
2 Alderman, Britany 12 Brandon 8-06.00 8-00.00 8
3 Sanders, Samantha 12 Biloxi 8-00.00 8-00.00 6
4 Wilson, Brooke 12 Biloxi 8-06.00 7-06.00 5
5 Thomas, Ayana 11 Meridian 8-00.00 7-06.00 4
6 Davis, Melody 12 Terry 7-06.50 7-00.00 3
Women - 4A - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
1) McComb High School 121 2) Long Beach High School 109
3) Poplarville High School 71 4) West Jones High School 62
5) Brookhaven High School 50 6) Picayune High School 46
7) Northeast Jones HS 26 8) Moss Point High School 21
9) Port Gibson High School 20 10) D'Iberville High School 18
11) Mendenhall High School 17 12) Northeast Lauderdale HS 16
13) Saint Martin High School 13 14) Lawrence County HS 12
15) Forest Hill High School 11 16) Quitman High School 7
16) Vancleave High School 7 18) Forrest County AHS 5
18) Stone High School 5 18) Bay Senior High School 5
21) Gautier High School 2
Women - 5A - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
1) Brandon High School 117 2) Biloxi High School 97
3) Meridian High School 60 4) Gulfport High School 55
5) Oak Grove High School 52.50 6) Natchez High School 49
7) Hattiesburg High School 34 8) Wingfield High School 33
9) Pascagoula High School 31.50 10) Ocean Springs High School 29.50
11) Hancock High School 27 12) Terry High School 21
13) Petal High School 20.50 14) Harrison Central HS 18
15) Jim Hill High School 3 15) George County High School 3
Men - 4A - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
1) McComb High School 85 2) Picayune High School 66
3) Moss Point High School 65 4) Long Beach High School 43
4) Port Gibson High School 43 6) D'Iberville High School 40
7) Saint Stanislaus HS 32 7) Mendenhall High School 32
9) Northeast Lauderdale HS 28 9) Saint Martin High School 28
9) Gautier High School 28 12) Forest Hill High School 25
13) Laurel High School 22 14) Brookhaven High School 18
15) Vancleave High School 16 16) Poplarville High School 14
17) Bay Senior High School 11 18) East Central High School 10
18) West Jones High School 10 20) Lawrence County HS 7
20) Northeast Jones HS 7 22) Quitman High School 4
23) South Jones High School 3 24) Forrest County AHS 2
Men - 5A - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
1) Meridian High School 98 2) Natchez High School 95
3) Gulfport High School 93 4) Brandon High School 77
5) Harrison Central HS 53 6) Oak Grove High School 47
7) Terry High School 36 8) Biloxi High School 29
9) Pascagoula High School 28 10) Ocean Springs High School 26
11) Hancock High School 23 12) Wingfield High School 16
13) Petal High School 12 14) Hattiesburg High School 9
15) Jim Hill High School 8 16) George County High School 1