Licensed to Meridian High School - MS HY-TEK's Meet Manager 3/10/2019 03:20 PM
2019 MHS Season Opener - 2/25/2019
Ray Stadium
Results
Girls 100 Meter Dash Middle School
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
Finals
1 Griffin, Laprecyas Meridian Mid 12.20 14.66 10
2 Harbour, Symia Northeast Mi 2.00 14.70 8
3 Reed, Quintayjah Kemper Count 7.00 15.52 6
4 Boyd, Christiarya Northeast Mi 1.00 15.77 5
5 Crafton, Tyrionna Meridian Mid 12.80 17.00 4
Girls 200 Meter Dash Middle School
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Griffin, Laprecyas Meridian Mid 26.80 31.02 10
2 Harbour, Symia Northeast Mi 2.00 31.63 8
3 Boyd, Christiarya Northeast Mi 1.00 32.34 6
4 Reed, Quintayjah Kemper Count 4.00 32.80 5
5 Moffite, Dasia Meridian Mid 27.50 33.37 4
Girls 400 Meter Dash Middle School
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Williams, Brooke Meridian Mid 1:15.00 1:24.91 10
2 Crafton, Tyrionna Meridian Mid 1:08.00 1:31.97 8
-- Vega, Brianna Northeast Mi 2.00 NT
-- Hopson, Maria Northeast Mi 1.00 NT
Girls 800 Meter Run Middle School
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Ward, Keisha Northeast Mi 2.00 2:49.22 10
2 Watkins, LaTayjah Northeast Mi 2:56.17 2:54.10 8
3 drummond, timberlee Kemper Count 2:57.10 6
4 Henderson, Shastaisha Meridian Mid 2:50.00 3:10.10 5
5 Hill, Jaden Meridian Mid 3:00.00 3:12.59 4
Girls 1600 Meter Run Middle School
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Woodlee, Nataly Northeast Mi 2.00 7:14.08 10
2 Alford, Eboni Northeast Mi 6:53.34 8:22.55 8
3 Holt, Dajasia Meridian Mid 6:30.00 10:59.61 6
4 Neal, Zandresha Meridian Mid 6:25.00 12:39.52 5
Girls 3200 Meter Run Middle School
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Alford, Eboni Northeast Mi 14:11.06 12:53.34 10
2 Woodlee, Nataly Northeast Mi 2.00 17:57.02 8
Girls 4x100 Meter Relay Middle School
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
-- Northeast Middle School 'A' 2.00 NT
1) Hill, Jazmine 2) Beard, TyQuesha
3) Harbour, Symia 4) Boyd, Christiarya
Girls 4x200 Meter Relay Middle School
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Northeast Middle School 'A' 2.00 2:16.21 10
1) Hill, Jazmine 2) Beard, TyQuesha
3) Moore, Jasmine 4) Boyd, Christiarya
Girls 4x400 Meter Relay Middle School
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
-- Meridian Middle School 'A' 4:50.46 NT
1) Griffin, Laprecyas 2) Crafton, Tyrionna
3) Moffite, Dasia 4) Williams, Brooke
-- Northeast Middle School 'A' 1.00 NT
1) Hopson, Maria 2) Brown, Marquayla
3) Brown, Gabby 4) Powe, LaTia
Girls 4x800 Meter Relay Middle School
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Northeast Middle School 'A' 1.00 13:37.44 10
1) Watkins, LaTayjah 2) Sneed, Jaeda
3) Clay, Kendal 4) Ward, Keisha
Girls Triple Jump Middle School
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
-- Thompson, Labresha Northeast Mi 4-05.00 ND
-- Scott, Tynia Northeast Mi 4-08.00 ND
Girls Shot Put Middle School
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Thomas, Abri Northeast Mi 4-02.00 26-00.00 10
2 Hill, Maliyah Meridian Mid 40-01.00 20-10.00 8
3 McDonald, Michaela Northeast Mi 4-01.00 20-05.00 6
4 Morris, Y'Dreanna Meridian Mid 38-06.00 19-00.00 5
Girls Discus Throw Middle School
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Hernandez, Jazmin Northeast Mi 4-06 40-07 10
2 Powe, LaTia Northeast Mi 4-05 35-10 8
3 Hill, Maliyah Meridian Mid 90-02 34-11 6
4 Holt, Dajasia Meridian Mid 80-01 31-09 5
Girls 100 Meter Dash High School
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Batiste, Teknetra Meridian Hig 12.90 13.43 10
2 Gowdy, Briana Meridian Hig 12.91 13.50 8
3 Dantzler, Samoya Meridian Blu 14.28 13.61 6
4 Clark, Jaquasha Kemper Count 13.94 13.66 5
5 Portis, Jada Meridian Hig 13.79 4
6 Hinton, Charity Northeast La 13.81 14.66 3
7 Harrison, Jadasha Kemper Count 4.00 14.68 2
-- Backstrom, Anna Northeast La 13.42 NT
Girls 200 Meter Dash High School
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Batiste, Teknetra Meridian Hig 27.10 27.14 10
2 Gowdy, Briana Meridian Hig 28.47 28.46 8
3 Backstrom, Anna Northeast La 28.68 28.81 6
4 Silliman, Ashlee Meridian Blu 28.60 30.63 4.50
4 Dantzler, Samoya Meridian Blu 28.30 30.63 4.50
6 Cole, Ke'Mya Kemper Count 32.48 32.93 3
7 Martin, Brandasia Kemper Count 33.25 2
-- Hinton, Charity Northeast La 29.27 NT
Girls 400 Meter Dash High School
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Price, Brianna Meridian Hig 1:04.71 1:08.95 10
2 Clayton, Kaylan Kemper Count 1:14.41 1:10.04 8
3 Stringfellow, Chantel Kemper Count 1:12.17 6
4 Russell, India Meridian Hig 1:15.66 1:14.00 5
5 Ivory, Kimbresha Meridian Blu 1:10.00 1:27.00 4
-- Wells, Britney Northeast La 1:11.09 NT
-- Reynolds, Kighla Meridian Blu 1:08.00 NT
-- Warren, Haylie Northeast La 1.05 NT
Girls 800 Meter Run High School
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Grant, Princess Meridian Hig 2:36.42 2:44.13 10
2 McPhail, Sonya Meridian Hig 2:40.00 2:46.01 8
3 Scott, Nichelle Kemper Count 3:25.53 2:51.40 6
4 Turner, Aridaviya Northeast La 2.41 3:00.14 5
5 Boyd, Ja'Kayla Meridian Blu 2:55.00 3:02.54 4
6 Brown, Desiree Meridian Blu 2:50.00 3:05.41 3
-- Stringfellow, Chantel Kemper Count 6.00 NT
Girls 1600 Meter Run High School
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Claire, Emma Northeast Mi 5:40.00 10
2 Grant, Princess Meridian Hig 5:59.52 6:33.47 8
3 Boatwright, Naomi Meridian Hig 7:41.33 6
-- Muhammad, Viskiyya Meridian Hig NT
-- drummond, timberlee Kemper Count 7.00 NT
-- Mitchell, Tariona Meridian Hig 6:10.30 NT
Girls 3200 Meter Run High School
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Claire, Emma Northeast Mi 11:57.86 10
2 Boatwright, Naomi Meridian Hig 15:47.45 16:05.97 8
3 Muhammad, Viskiyya Meridian Hig 15:43.52 18:10.94 6
Girls 100 Meter Hurdles High School
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Landrum, LaDiamond Meridian Hig 16.42 17.99 10
2 Jennings, Tatiyana Meridian Hig 17.90 20.63 8
3 Houston, Gabby Meridian Blu 20.80 21.75 6
Girls 300 Meter Hurdles High School
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Jennings, Tatiyana Meridian Hig 51.70 50.21 10
2 Houston, Gabby Meridian Blu 53.70 59.67 8
3 Landrum, LaDiamond Meridian Hig 54.32 1:02.84 6
Girls 4x100 Meter Relay High School
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Meridian High School 'A' 49.70 48.82 10
1) Dantzler, Samoya 2) Batiste, Teknetra
3) Portis, Jada 4) Gowdy, Briana
2 Meridian Blue 'A' 49.70 56.92 8
1) Stennis, Lagenesis 2) Houston, Gabby
3) Tucker, ladiamond 4) Silliman, Ashlee
3 Northeast Lauderdale HS 'A' 1.06 1:06.02 6
1) Backstrom, Anna 2) Hinton, Charity
3) Turner, Aridaviya 4) Drummond, Brianna
Girls 4x200 Meter Relay High School
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Meridian High School 'A' 1:55.00 1:54.53 10
1) Portis, Jada 2) Dantzler, Samoya
3) Price, Brianna 4) Gowdy, Briana
2 Kemper County High School 'A' 5.00 1:59.61 8
1) Clark, Jaquasha 2) Martin, Brandasia
3) Cole, Ke'Mya 4) Clayton, Kaylan
-- Meridian Blue 'A' 1:55.00 NT
1) Stennis, Lagenesis 2) Houston, Gabby
3) Tucker, ladiamond 4) Silliman, Ashlee
-- Northeast Lauderdale HS 'A' 2.11 NT
1) Backstrom, Anna 2) Drummond, Brianna
3) Hinton, Charity 4) Turner, Aridaviya
Girls 4x400 Meter Relay High School
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Meridian High School 'A' 3:30.00 5:00.08 10
1) McPhail, Sonya 2) Russell, India
3) Price, Brianna 4) Dantzler, Samoya
2 Meridian Blue 'A' 4:11.00 5:32.05 8
1) Brown, Desiree 2) Ivory, Kimbresha
3) Boyd, Ja'Kayla 4) Reynolds, Kighla
3 Northeast Lauderdale HS 'A' 4.15 6:00.08 6
1) Wells, Britney 2) Warren, Haylie
3) Drummond, Brianna 4) Turner, Aridaviya
-- Kemper County High School 'A' 5.00 NT
1) Clark, Jaquasha 2) Scott, Nichelle
3) Bourrage, Bry'Nesha 4) Clayton, Kaylan
Girls 4x800 Meter Relay High School
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Meridian High School 'A' 10:00.00 12:33.06 10
1) McPhail, Sonya 2) Grant, Princess
3) Mitchell, Tariona 4) Muhammad, Viskiyya
2 Meridian Blue 'A' 9:00.00 14:34.45 8
1) Brown, Desiree 2) Boyd, Ja'Kayla
3) Ivory, Kimbresha 4) Reynolds, Kighla
Girls High Jump High School
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Jennings, Tatiyana Meridian Hig 5-02.00 4-08.00 10
2 Alford, Labresha Meridian Hig 4-06.00 4-02.00 8
Girls Long Jump High School
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Jennings, Tatiyana Meridian Hig 16-01.00 14-03.00 10
2 Alford, Labresha Meridian Hig 13-04.00 8
3 Stringfellow, Chantel Kemper Count 10-09.00 6
-- Scott, Nichelle Kemper Count 6-10.00 ND
-- Wells, Britney Northeast La 12-02.00 ND
Girls Triple Jump High School
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
-- Alford, Labresha Meridian Hig 26-10.00 ND
Girls Shot Put High School
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Hampton, Barbatus Northeast La 21-03.00 23-11.00 10
2 Reed, Cha'Tara Meridian Mid 23-10.00 8
3 Mosley, Antavia Northeast La 22-11.00 23-09.00 6
4 White, Serii Meridian Hig 22-11.00 5
5 Little, Destiny Meridian Hig 22-07.00 4
Girls Discus Throw High School
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 White, Serii Meridian Hig 70-09 10
2 White, Yakira Kemper Count 66-11 63-03 8
3 Hampton, Barbatus Northeast La 63-02 6
4 Mosley, Antavia Northeast La 61-08 56-04 5
5 Reed, Cha'Tara Meridian Mid 52-10 4
6 Little, Destiny Meridian Hig 50-02 3
7 Hopson, TaShay Northeast La 54-04 40-00 2
Boys 100 Meter Dash Middle School
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Reed, Dekayius Meridian Mid 10.90 12.30 10
2 Jackson, Jamicheal Northeast Mi 13.09 12.64 8
3 Moore, Tyler Northeast Mi 13.08 13.32 6
4 Clark, Jaylin Kemper Count 4.00 13.87 5
5 Pollard, Cameron Meridian Mid 11.20 14.48 4
Boys 200 Meter Dash Middle School
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Jackson, Jamicheal Northeast Mi 26.73 26.23
2 Chase, Reynolds Meridian Mid 22.80 26.92
3 Gathright, Jeffery Meridian Mid 23.00 27.15
4 Clark, Jaylin Kemper Count 4.00 29.15
-- Moore, Tyler Northeast Mi 26.75 NT
Boys 400 Meter Dash Middle School
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Osby, Kedrick Northeast Mi 58.15 57.23 10
2 Ferrell, Jamarion Meridian Mid 57.20 1:11.48 8
3 Bartee, Quintavis Meridian Mid 56.50 1:12.37 6
-- O Field, Wallace Northeast Mi 59.11 NT
Boys 800 Meter Run Middle School
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Osby, Kedrick Northeast Mi 2.39 2:23.77 10
2 O Field, Wallace Northeast Mi 2:40.61 2:39.53 8
3 Brooks, Kayden Meridian Mid 2:11.20 2:54.59 6
4 Grant, Ahnori Meridian Mid 2:09.20 2:56.56 5
Boys 1600 Meter Run Middle School
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Anderson, Chance Northeast Mi 6.52 6:08.28 10
2 Bennett, Kaleel Meridian Mid 4:40.30 6:19.77 8
3 Grace, Jaylen Northeast Mi 6.59 7:36.84 6
-- Brown, Christen Meridian Mid 4:45.20 NT
Boys 3200 Meter Run Middle School
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Anderson, Chance Northeast Mi 15.11 12:57.80 10
2 Grace, Jaylen Northeast Mi 14.54 13:36.84 8
3 Bennett, Kaleel Meridian Mid 10:45.20 14:25.36 6
4 Terry, Andreikis Meridian Mid 10:50.10 16:55.72 5
Boys 110 Meter Hurdles Middle School
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Bulter, Justin Northeast Mi 14.11 21.07 10
-- MC Mahan, Griffin Northeast Mi 14.21 NT
Boys 300 Meter Hurdles Middle School
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Hill, Daniel Meridian Mid 47.01 48.73 10
Boys 4x100 Meter Relay Middle School
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Meridian Middle School 'A' 43.81 45.90 10
1) Gathright, Jeffery 2) Reed, Dekayius
3) Brown, Elijah 4) Chase, Reynolds
2 Northeast Middle School 'A' 1.04 47.80 8
1) Jackson, Jamicheal 2) Martin, Ashton
3) Moore, Tyler 4) Bulter, Justin
Boys 4x200 Meter Relay Middle School
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Northeast Middle School 'A' 1.54 1:45.41 10
1) Jackson, Jamicheal 2) Martin, Ashton
3) Moore, Tyler 4) Bulter, Justin
2 Meridian Middle School 'A' 1:36.86 1:45.88 8
1) Hill, Daniel 2) Gathright, Jeffery
3) Brown, Elijah 4) Reed, Dekayius
Boys 4x400 Meter Relay Middle School
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Northeast Middle School 'A' 4.12 4:10.05 10
1) Osby, Kedrick 2) Martin, Ashton
3) O Field, Wallace 4) Ricks, Gavin
2 Meridian Middle School 'A' 3:43.79 4:29.70 8
1) Hill, Daniel 2) Chase, Reynolds
3) Mc'Coy, Keith 4) Alford, Ja'Zylon
Boys 4x800 Meter Relay Middle School
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Northeast Middle School 'A' 11.45 10:02.62 10
1) Ricks, Gavin 2) Osby, Kedrick
3) O Field, Wallace 4) Martin, Ashton
2 Meridian Middle School 'A' 9:30.50 11:30.73 8
1) Bennett, Kaleel 2) Terry, Andreikis
3) Alford, Ja'Zylon 4) Brown, Christen
Boys High Jump Middle School
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
-- Mc'Coy, Keith Meridian Mid 6-10.00 NH
-- Elijah, Butler Meridian Mid 5-11.00 NH
Boys Long Jump Middle School
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Brown, Elijah Meridian Mid 17-11.00 15-03.00 10
-- Jammarion, Pollard Meridian Mid 17-11.00 ND
Boys Triple Jump Middle School
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
-- Pollard, Cameron Meridian Mid 16-11.00 ND
-- Jammarion, Pollard Meridian Mid 16-11.00 ND
Boys Discus Throw Middle School
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Tucker, Roscoe Northeast Mi 98-05 92-08 10
2 Willis, Labrian Northeast Mi 101-02 78-01 8
-- Brown, Elijah Meridian Mid 15-05 ND
-- Elijah, Butler Meridian Mid 12-03 ND
Boys 100 Meter Dash High School
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 McCory, Dymon Northeast La 11.69 11.64 10
2 Robinson, keron Northeast La 11.35 11.80 8
3 Hill, Ty'Quez Meridian Hig 11.60 12.10 6
4 Windham, Ricardo Kemper Count 5.00 12.20 5
5 Joseph, Danquez Meridian Hig 11.61 12.21 4
6 Inge, Kentravious Kemper Count 12.47 12.62 3
7 Powe, Kaleb Meridian Blu 11.80 12.68 2
8 Washington, D'Arcy Meridian Blu 11.90 12.90 1
Boys 200 Meter Dash High School
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Robinson, keron Northeast La 23.44 24.48 10
2 Rowe, Willie Northeast La 24.13 24.69 8
3 Steele, Aaron Kemper Count 5.00 24.73 6
4 Powe, Kaleb Meridian Blu 23.90 24.85 5
5 Mosley, Sam Meridian Blu 24.30 25.90 4
6 Owens, CJ Meridian Hig 23.50 25.92 3
7 Steele, Shawn Kemper Count 6.00 26.20 2
-- Joseph, Danquez Meridian Hig 23.90 NT
Boys 400 Meter Dash High School
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 McCory, Dymon Northeast La 49.89 52.81 10
2 Rowe, Lasanto Northeast La 53.41 53.55 8
3 Cole, Sharaden Meridian Hig 53.50 57.82 6
4 Rush, Christian Kemper Count 4.00 58.82 5
5 Owens, CJ Meridian Hig 53.20 59.19 4
6 Lloyd, Damiaro Meridian Hig 1:00.47 3
7 Smoot, Ezekiel Kemper Count 5.00 1:01.94 2
8 Neal, Brian Meridian Blu 55.40 1:04.54 1
Boys 800 Meter Run High School
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Smith, Tyler Northeast La 2:15.75 2:19.23
2 Bennett, Anthony Meridian Hig 2:14.34 2:26.55
3 Moore, Paden Northeast La 2:14.19 2:31.45
4 Hudson, Le'Tyrion Kemper Count 6.00 2:34.83
5 Sidney, Xzavion Meridian Hig 2:15.00 2:37.28
6 McWilliams, Obie Meridian Blu 2:30.00 2:44.56
7 Young, Jordan Meridian Blu 2:30.00 2:47.41
-- Lloyd, Damiaro Meridian Hig NT
-- Warren, Greco Meridian Blu NT
-- Winston, Benjamin Kemper Count 2:26.03 NT
Boys 1600 Meter Run High School
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Bennett, Anthony Meridian Hig 5:23.29 5:51.59 10
2 Smith, Tyler Northeast La 5:52.16 8
3 Ruffin, Greg Meridian Hig 5:45.70 5:55.59 6
4 Mosley, Jakarian Northeast La 5:28.34 5:57.75 5
5 Young, Jordan Meridian Blu 5:50.00 6:13.19 4
6 McWilliams, Obie Meridian Blu 5:50.00 6:32.08 3
Boys 3200 Meter Run High School
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Alford, Xavien Northeast La 12.22 12:53.34 10
2 Bennett, Anthony Meridian Hig 12:16.39 14:13.27 8
3 Ruffin, Greg Meridian Hig 13:00.00 14:37.86 6
-- Hull, Wilquevis Northeast La 11:34.17 NT
Boys 110 Meter Hurdles High School
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Matthews, Kadrian Meridian Hig 18.10 12.70 10
2 Wallace, Shemond Meridian Hig 18.10 13.00 8
3 Stallworth, Christian Northeast La 16.78 13.44 6
-- Smith, Jaheim Northeast La 17.05 NT
Boys 300 Meter Hurdles High School
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Matthews, Kadrian Meridian Hig 44.70 44.16 10
2 Wallace, Shemond Meridian Hig 44.50 44.21 8
3 Stallworth, Christian Northeast La 44.76 46.01 6
4 Smoot, Isiah Kemper Count 6.00 50.97 5
5 Smith, Jaheim Northeast La 43.43 53.00 4
Boys 4x100 Meter Relay High School
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Meridian High School 'A' 43.90 46.73 10
1) Hill, Ty'Quez 2) Joseph, Danquez
3) Wallace, Shemond 4) Cole, Sharaden
2 Kemper County High School 'A' 4.00 47.75 8
1) Windham, Ricardo 2) Inge, Kentravious
3) Steele, Shawn 4) Steele, Aaron
3 Meridian Blue 'A' 46.00 50.10 6
1) Mosley, Sam 2) Powe, Kaleb
3) Washington, D'Arcy 4) Warren, Greco
-- Northeast Lauderdale HS 'A' 44.00 NT
1) Coleman, Nick 2) McCory, Dymon
3) Rowe, Willie 4) Robinson, keron
Boys 4x200 Meter Relay High School
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Northeast Lauderdale HS 'A' 2:23.00 1:38.26 10
1) Rowe, Willie 2) Robinson, keron
3) Drummond, Gerald 4) Coleman, Nick
2 Meridian High School 'A' 1:33.00 1:39.58 8
1) Joseph, Danquez 2) Owens, CJ
3) Wallace, Shemond 4) Cole, Sharaden
3 Kemper County High School 'A' 5.00 1:40.80 6
1) Windham, Ricardo 2) Scott, Jamari
3) Steele, Shawn 4) Steele, Aaron
4 Meridian Blue 'A' 1:35.00 1:46.27 5
1) Mosley, Sam 2) Powe, Kaleb
3) Washington, D'Arcy 4) Warren, Greco
Boys 4x400 Meter Relay High School
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Northeast Lauderdale HS 'A' 3.58 3:53.50 10
1) Rowe, Lasanto 2) Moore, Paden
3) McCory, Dymon 4) Smith, Tyler
2 Meridian High School 'A' 3:30.00 4:00.08 8
1) Lloyd, Damiaro 2) Willis, Miguel
3 Meridian Blue 'A' 3:30.00 4:16.22 6
1) Young, Jordan 2) Washington, D'Arcy
3) Warren, Greco 4) Mosley, Sam
-- Kemper County High School 'A' 6.00 NT
1) Rush, Christian 2) Winston, Benjamin
3) Smoot, Isiah 4) Smoot, Ezekiel
Boys 4x800 Meter Relay High School
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Meridian High School 'A' 10:00.00 9:29.31 10
1) Bennett, Anthony 2) Sidney, Xzavion
3) Ruffin, Greg 4) Young, Jordan
2 Northeast Lauderdale HS 'A' 3.58 9:29.47 8
1) Rowe, Lasanto 2) Moore, Paden
3) Smith, Tyler 4) Hull, Wilquevis
3 Meridian Blue 'A' 9:00.00 10:25.50 6
1) Young, Jordan 2) McWilliams, Obie
3) Edwards, Areavius 4) Warren, Greco
Boys High Jump High School
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Turner, Tito Reese Meridian Hig 5-06.00 5-06.00 9
1 Anderson, Tyler Northeast La 5-08.00 5-06.00 9
3 Drummond, Gerald Northeast La 5-06.00 5-04.00 6
4 Willis, Miguel Meridian Hig 5-06.00 5-02.00 4
4 Powell, Dontrell Meridian Hig 5-02.00 4
4 Neal, Brian Meridian Blu 4-10.00 5-02.00 4
-- Edwards, Areavius Meridian Blu 4-10.00 NH
Boys Long Jump High School
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Sutherland, Maurice Northeast La 21-03.00 20-04.00 10
2 Anderson, Tyler Northeast La 20-01.00 20-00.00 8
3 Willis, Miguel Meridian Hig 18-09.00 18-08.00 6
4 Hill, Ty'Quez Meridian Hig 18-05.00 18-00.00 5
5 Neal, Brian Meridian Blu 18-06.00 17-00.00 4
6 Oliver, Nicholas Kemper Count 16-09.00 16-08.00 3
7 Smoot, Isiah Kemper Count 16-05.00 16-03.00 2
Boys Triple Jump High School
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Sutherland, Maurice Northeast La 44-11.00 41-11.00 10
-- Turner, Tito Reese Meridian Hig 38-08.00 ND
-- Powell, Dontrell Meridian Hig ND
-- Edwards, Areavius Meridian Blu 37-09.00 ND
-- Anderson, Tyler Northeast La 35-02.00 ND
-- Hill, Ty'Quez Meridian Hig 38-09.00 ND
Boys Shot Put High School
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Terry, Dajon Meridian Hig 36-08.00 44-08.00 10
2 Cosby, Shaun Northeast La 44-07.00 8
3 Madison, Levi Meridian Hig 41-03.00 6
4 Williams, Zay Meridian Hig 38-11.00 38-11.00 5
5 Hodges, Zack Northeast La 33-09.00 38-00.00 4
6 Robertson, Demetris Northeast La 33-07.00 36-09.00 3
7 White, Anthony Meridian Hig 31-06.00 2
8 Grace, Jaylone Kemper Count 6-11.00 28-11.00 1
9 Cole, Sharaden Meridian Hig 27-00.00
Boys Discus Throw High School
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Cosby, Shaun Northeast La 138-10 131-09 10
2 Williams, Zay Meridian Hig 114-08 105-09 8
3 Roberts, D'Mitriy Northeast La 98-01 6
4 Terry, Dajon Meridian Hig 95-04 5
5 Williams, Jordan Northeast La 94-05 4
6 White, Anthony Meridian Hig 90-07 62-05 3
-- Madison, Levi Meridian Hig ND
-- Linton, Drew Northeast La 109-07 ND
Women - Middle School - Team Rankings - 13 Events Scored
===============================================================================
1) Northeast Middle School 135 2) Meridian Middle School 90
3) Kemper County High School 17
Women - High School - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
1) Meridian High School 233 2) Meridian Blue 64
3) Northeast Lauderdale HS 55 4) Kemper County High School 54
5) Northeast Middle School 20 6) Meridian Middle School 12
Men - Middle School - Team Rankings - 15 Events Scored
===============================================================================
1) Northeast Middle School 142 2) Meridian Middle School 112
3) Kemper County High School 5
Men - High School - Team Rankings - 16 Events Scored
===============================================================================
1) Northeast Lauderdale HS 199 2) Meridian High School 195
3) Meridian Blue 51 4) Kemper County High School 48