Licensed to Champion By Choice HY-TEK's Meet Manager 4/11/2018 11:56 PM
MRA Invitational Track Meet - 4/11/2018
Champion By Choice Timing
Madison-Ridgeland Academy
Results
Girls 100 Meter Dash Junior High1
========================================================================================
Name Year School Seed Finals Wind H# Points
========================================================================================
Finals
1 Penn, Christalyn Copiah Acade 13.40 12.47 NWI 2 6
2 Thompson, Hunter Madison Ridg 13.54 12.54 NWI 2 4
3 Howard, Taylor Madison Ridg 13.91 13.37 NWI 2 3
4 Yelverton, Caroline Jackson Prep 13.50 NWI 1 2
5 Downs, Mary Grace Jackson Acad 13.60 NWI 1 1
6 Shelley, Lauren Washington S 14.00 13.78 NWI 2
7 Dees, Morgan Washington S 13.80 13.87 NWI 2
8 Causey, Jewel Copiah Acade 13.90 NWI 1
9 Greenwood, Grace Jackson Prep 14.76 14.17 NWI 2
10 McMinn, Sydney Hartfield Ac 14.50 NWI 1
11 Dallas, Avery Hartfield Ac 15.40 NWI 1
Girls 200 Meter Dash Junior High1
========================================================================================
Name Year School Seed Finals Wind H# Points
========================================================================================
1 Penn, Christalyn Copiah Acade 28.90 27.73 NWI 2 6
2 Thompson, Hunter Madison Ridg 28.21 28.45 NWI 2 4
3 Duncan, Aniyah Washington S 28.50 29.26 NWI 2 3
4 Nimrod, Brantley Washington S 28.70 29.76 NWI 2 2
5 Yelverton, Caroline Jackson Prep 30.57 30.17 NWI 2 1
6 McMinn, Sydney Hartfield Ac 30.19 NWI 1
7 Causey, Jewel Copiah Acade 30.26 NWI 1
8 Greenwood, Grace Jackson Prep 31.74 NWI 1
Girls 400 Meter Dash Junior High1
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Ewing, Evie Madison Ridg 1:04.38 1:00.52 2 6
2 Mckinney, Callie Jackson Prep 1:02.33 1:01.34 2 4
3 Duncan, Aniyah Washington S 1:08.50 1:07.84 2 3
4 Smith, Olivia Jackson Acad 1:11.46 1 2
5 Mckinney, Raylei Jackson Prep 1:08.00 1:13.55 2 1
6 Copell, Catherine Washington S 1:15.26 1
7 Reed, Kailyn Copiah Acade 1:22.37 1
8 McClendon, Emily Copiah Acade 1:24.34 1
Girls 800 Meter Run Junior High1
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Heard, Everett Madison Ridg 2:26.33 2:37.04 6
2 Vinson, Sloane Madison Ridg 2:39.22 2:40.72 4
3 Sensing, Harlee Grace Hartfield Ac 2:38.03 2:42.07 3
4 Smith, Havens Jackson Prep 2:41.23 2:43.16 2
5 Warden, Mollie Hartfield Ac 2:40.60 2:49.57 1
6 Signa, Lela Washington S 2:52.20 2:51.25
6 Giachelli, Meg Washington S 2:51.40 2:51.25
8 Rutledge, Rachel Jackson Prep 2:55.00 2:53.84
9 Thompson, Emily Jackson Acad 2:58.93 2:55.87
10 Smith, Lauren Anne Jackson Acad 3:00.05
11 Marx, Taylor Copiah Acade 3:15.73
12 Dubose, Ava Copiah Acade 3:20.85
Girls 1600 Meter Run Junior High1
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Vinson, Sloane Madison Ridg 5:43.65 5:41.51 6
2 Elliott, Kaitlyn Hartfield Ac 5:42.77 4
3 Heard, Everett Madison Ridg 5:23.10 5:44.06 3
4 Rankin, Avery Hartfield Ac 5:45.74 2
5 Smith, Havens Jackson Prep 5:50.81 6:03.84 1
6 Walker, Julia Washington S 6:18.00 6:22.08
7 Smith, Lauren Anne Jackson Acad 6:47.69 6:27.25
8 Vaught, Mecklyn Washington S 6:28.40 6:44.30
9 Davis, Claire Copiah Acade 6:47.65
10 Arnold, Jane Jackson Acad 7:06.97 7:03.82
11 Cohn, Bailey Copiah Acade 7:09.16
Girls 100 Meter Hurdles Junior High1
========================================================================================
Name Year School Seed Finals Wind H# Points
========================================================================================
1 Fulcher, Laurel Madison Ridg 17.13 16.83 NWI 2 6
2 Stone, Claire Hartfield Ac 18.83 17.34 NWI 1 4
3 Clay, Kelsey Jackson Prep 17.10 17.43 NWI 2 3
4 Smith, McKinna Copiah Acade 18.51 18.05 NWI 2 2
5 Ward, Grace Washington S 18.62 18.74 NWI 2 1
6 Humphries, Cameron Madison Ridg 18.10 18.86 NWI 2
7 Gonwa, Wilkie Jackson Prep 18.80 19.14 NWI 2
8 Jones, Maddie Washington S 20.50 19.17 NWI 1
9 Walker, Cailey Hartfield Ac 21.22 20.06 NWI 1
10 Castle, Elizabeth Jackson Acad 20.29 20.19 NWI 1
11 Matrick, Shay Copiah Acade 21.84 NWI 1
12 Blake, Anna Jackson Acad 22.63 NWI 1
Girls 300 Meter Hurdles Junior High1
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Fulcher, Laurel Madison Ridg 47.16 47.29 2 6
2 Clay, Kelsey Jackson Prep 50.80 48.16 2 4
3 Stone, Claire Hartfield Ac 51.96 49.90 2 3
4 Carter, Bradley Jackson Prep 50.70 49.96 2 2
5 Smith, McKinna Copiah Acade 53.89 54.07 2 1
6 Walker, Cailey Hartfield Ac 59.04 54.66 1
7 Kilpatrick, Katherine Madison Ridg 55.30 55.67 2
8 Mims, Abbi Jackson Acad 57.71 56.07 1
9 Jones, Maddie Washington S 1:00.40 58.26 1
10 Smith, Blair Jackson Acad 59.37 1
11 Ward, Grace Washington S 55.33 1:03.06 1
12 Courtney, Shelby Copiah Acade 1:14.17 1
Girls 4x100 Meter Relay Junior High1
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Madison Ridgeland Academy 53.43 53.15 6
1) Fulcher, Laurel 2) Thompson, Hunter
3) Ewing, Evie 4) Howard, Taylor
2 Washington School 54.86 4
1) Warrington, Mollie 2) Shelley, Lauren
3) Word, Louise 4) Duncan, Aniyah
3 Jackson Preparatory School 53.71 55.07 3
1) Mckinney, Callie 2) Carter, Bradley
3) Yelverton, Caroline 4) Carter, Haley
4 Jackson Academy 55.75 56.17 2
1) Bracken, Parker 2) Downs, Mary Grace
3) Brown, Emmy 4) House, Hallie Gray
5 Hartfield Academy 57.52 59.50 1
1) Crechale, Anne Maree 2) Garner, Ellie James
3) Tucker, Raegan 4) Dallas, Avery
Girls 4x200 Meter Relay Junior High1
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Madison Ridgeland Academy 1:54.22 1:51.84 6
1) Fulcher, Laurel 2) Thompson, Hunter
3) Ewing, Evie 4) Deruiter, Presley
2 Jackson Preparatory School 1:53.76 1:55.86 4
1) Mckinney, Callie 2) Yelverton, Caroline
3) Carter, Haley 4) Greenwood, Grace
3 Washington School 1:56.17 3
1) Walker, Julia 2) Nimrod, Brantley
3) Duncan, Aniyah 4) Word, Louise
4 Jackson Academy 1:52.45 1:56.26 2
1) Bracken, Parker 2) Downs, Mary Grace
3) Brown, Emmy 4) House, Hallie Gray
5 Jackson Academy 'B' x2:03.22
6 Hartfield Academy 2:00.83 2:07.77 1
1) Crechale, Anne Maree 2) Garner, Ellie James
3) Tucker, Raegan 4) Dallas, Avery
Girls 4x400 Meter Relay Junior High1
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Jackson Preparatory School 4:44.33 4:33.07 6
1) Mckinney, Callie 2) Carter, Bradley
3) Mckinney, Raylei 4) Yelverton, Caroline
2 Hartfield Academy 4:46.86 4
1) Crechale, Anne Maree 2) Sensing, Harlee Grace
3) Elliott, Kaitlyn 4) Tucker, Raegan
3 Washington School 5:00.43 3
1) Vaught, Mecklyn 2) Copell, Catherine
3) Word, Louise 4) Duncan, Aniyah
4 Jackson Academy 5:14.71 5:16.35 2
1) Couey, Avax 2) Crisler, Caroline
3) Thompson, Emily 4) Smith, Olivia
Girls 4x800 Meter Relay Junior High1
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Madison Ridgeland Academy 11:03.84 10:53.25 6
1) Heard, Everett 2) Vinson, Sloane
3) Mathison, Kate 4) Sceroler, Anna
2 Jackson Preparatory School 11:18.37 11:04.66 4
1) Smith, Havens 2) Flatgard, Andie
3) Ray, Colby 4) Alford, Hala
3 Washington School 12:07.13 11:50.86 3
1) Vaught, Mecklyn 2) Hitt, Elly
3) Signa, Lela 4) Giachelli, Meg
4 Jackson Academy 12:16.61 12:28.46 2
1) Couey, Avax 2) Smith, Lauren Anne
3) Thompson, Emily 4) Lewis, Marie
5 Copiah Academy 13:28.06 1
1) Dubose, Ava 2) Giralt, Olivia
3) Phillips, Paige 4) Hood, Bailey
Girls High Jump Junior High1
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 James, Avery Madison Ridg 4-08.00 4-10.00 6
2 Morgan, Mia Washington S 4-08.00 4-10.00 4
3 Smith, McKinna Copiah Acade 4-08.00 4-08.00 3
4 Nimrod, Brantley Washington S 4-02.00 4-06.00 1
4 Welch, Belle Jackson Prep 4-02.00 4-06.00 1
4 Ewing, Evie Madison Ridg 4-06.00 4-06.00 1
5 Lee, Ann Clinton Jackson Prep 4-04.00 4-06.00
Girls Pole Vault Junior High1
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Warrington, Mollie Washington S 8-06.00 6
2 Guest, Mary Bratton Madison Ridg 6-06.00 7-00.00 4
3 Seabrook, Sarah Margaret Madison Ridg 6-06.00 7-00.00 3
-- Scalia, Isabella Jackson Prep 8-06.00 DNF
Girls Long Jump Junior High1
=====================================================================================
Name Year School Seed Finals Wind Points
=====================================================================================
1 Fulcher, Laurel Madison Ridg 16-01.50 16-01.00 NWI 6
2 Ewing, Evie Madison Ridg 14-00.00 15-06.50 NWI 4
3 Warrington, Mollie Washington S 15-00.00 NWI 3
4 Word, Louise Washington S 14-10.00 14-08.50 NWI 2
5 Elliott, Kaitlyn Hartfield Ac 14-03.50 NWI 1
6 Lee, Ann Clinton Jackson Prep 13-07.50 13-05.00 NWI
7 Smith, Olivia Jackson Prep 14-02.00 13-04.00 NWI
8 Smith, Olivia Jackson Acad 13-03.00 NWI
9 Walker, Cailey Hartfield Ac 13-09.00 13-02.50 NWI
10 Crisler, Caroline Jackson Acad 13-07.50 13-00.00 NWI
11 Davis, Claire Copiah Acade 12-10.00 NWI
-- McClendon, Emily Copiah Acade FOUL
Girls Triple Jump Junior High1
=====================================================================================
Name Year School Seed Finals Wind Points
=====================================================================================
1 Clay, Kelsey Jackson Prep 30-10.00 33-01.50 NWI 6
2 Word, Louise Washington S 30-05.50 31-02.50 NWI 4
3 Crisler, Caroline Jackson Acad 28-09.00 30-05.00 NWI 3
4 Deruiter, Presley Madison Ridg 30-03.75 30-00.00 NWI 2
5 Dees, Morgan Washington S 29-10.50 NWI 1
6 James, Avery Madison Ridg 28-03.00 29-06.00 NWI
7 Lee, Ann Clinton Jackson Prep 27-10.50 27-11.50 NWI
8 Arnold, Jane Jackson Acad 28-02.00 26-06.50 NWI
9 McClendon, Emily Copiah Acade 25-07.00 NWI
10 Wilson, Olivia Copiah Acade 25-01.00 NWI
Girls Shot Put Junior High1
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Sasser, Olivia Jackson Prep 31-00.25 33-07.00 6
2 Belton, Chelsey Copiah Acade 28-00.00 4
3 Russell, Samantha Madison Ridg 21-08.00 25-11.00 2.50
3 Seabrook, Sarah Margaret Madison Ridg 26-02.50 25-11.00 2.50
5 Stephney, Kyla Washington S 25-07.00 1
6 Williamson, Demi Jackson Acad 24-01.00 25-02.00
7 Bailey, Kristin Copiah Acade 24-10.00
8 Brewer, Kaylynn Washington S 23-08.00
9 Cook, Katie Hartfield Ac 20-11.50 23-00.00
10 Ingram, Gabby Hartfield Ac 18-08.00 20-02.00
Girls Discus Throw Junior High1
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Lamb, warner Jackson Acad 88-03 6
2 Bracken, Parker Jackson Acad 103-04 84-03 4
3 Sasser, Olivia Jackson Prep 83-04 83-05 3
4 Seabrook, Sarah Margaret Madison Ridg 83-00 83-02 2
5 Brewer, Kaylynn Washington S 76-07 1
6 Bailey, Kristin Copiah Acade 73-03 75-03
7 Redus, Brandi Copiah Acade 68-04.50
8 Waterbury, Andi Hartfield Ac 55-06 63-10
9 Davis, Ella Wesley Madison Ridg 53-03 55-01
10 Ingram, Gabby Hartfield Ac 56-07 54-07
11 Edwards, Sara Peyton Washington S 50-00
Boys 100 Meter Dash Junior High1
========================================================================================
Name Year School Seed Finals Wind H# Points
========================================================================================
1 Jones, Matt Jackson Prep 11.74 11.46 NWI 2 6
2 Ryan, Parker Jackson Acad 11.77 11.48 NWI 2 4
3 Epson, Von Washington S 11.54 NWI 1 3
4 Hasley, AJ Madison Ridg 11.89 11.55 NWI 2 2
5 Hamlin, Eli Copiah Acade 12.01 11.59 NWI 2 1
6 Elinski, Mikey Jackson Acad 12.77 11.66 NWI 1
7 Hubbard, Josh Madison Ridg 11.99 11.95 NWI 2
8 Thorton, Will Copiah Acade 12.32 NWI 1
9 Kinsley, Alfie Hartfield Ac 13.63 12.83 NWI 1
10 Condon, Blake Hartfield Ac 12.86 NWI 1
Boys 200 Meter Dash Junior High1
========================================================================================
Name Year School Seed Finals Wind H# Points
========================================================================================
1 Epson, Von Washington S 23.82 NWI 1 6
2 Hasley, AJ Madison Ridg 25.48 24.83 NWI 2 4
3 Jones, Matt Jackson Prep 23.32 24.84 NWI 2 3
4 Ryan, Parker Jackson Acad 24.21 25.27 NWI 2 2
5 Elinski, Mikey Jackson Acad 26.70 25.50 NWI 2 1
6 Thorton, Will Copiah Acade 27.13 25.76 NWI 1
7 Smith, Joseph Washington S 25.80 NWI 1
8 Condon, Blake Hartfield Ac 27.36 NWI 1
9 Kinsley, Alfie Hartfield Ac 28.48 NWI 1
Boys 400 Meter Dash Junior High1
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Cook, Seth Jackson Prep 57.60 55.93 2 6
2 Grant, Parker Jackson Acad 57.32 1 4
3 Wade, Dillon Jackson Acad 57.54 1 3
4 Powers, Aden Jackson Prep 59.50 58.16 2 2
5 Steele, Nathan Copiah Acade 58.54 1 1
6 Robinson, Matthew Hartfield Ac 59.71 59.30 2
7 Freeland, Jack Washington S 59.46 1
8 Russell, Ryan Madison Ridg 59.33 59.82 2
9 Ashley, Noah Washington S 1:00.86 1
10 White, Clayton Madison Ridg 59.70 1:01.43 2
11 Hayles, Triston Copiah Acade 1:04.13 1:02.62 2
Boys 800 Meter Run Junior High1
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Speed, Graham Jackson Prep 2:14.45 2:15.74 6
2 Magee, Mac Hartfield Ac 2:14.70 2:16.28 4
3 Mahaffey, Clayton Jackson Acad 2:25.59 2:16.87 3
4 Jesiolowski, Jake Hartfield Ac 2:25.34 2:19.82 2
5 Usey, Ty Jackson Acad 2:28.77 1
6 Toler, Street Madison Ridg 2:32.90 2:32.04
7 Stevens, Nick Copiah Acade 2:39.88
8 Watters, Braedon Madison Ridg 2:37.94 2:41.48
9 Hardin, Owen Washington S 2:42.45
10 Castle, Seth Copiah Acade 2:43.36
11 Ray, Bo Washington S 2:47.65
Boys 1600 Meter Run Junior High1
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Speed, Preston Jackson Prep 5:05.15 5:03.19 6
2 Dinkins, Banks Washington S 5:54.62 5:10.90 4
3 Triplett, Will Madison Ridg 5:33.95 5:13.22 3
4 Graves, Sam Jackson Prep 5:22.92 5:16.06 2
5 Travelstead, Reid Jackson Acad 5:09.19 5:19.64 1
6 Edwards, Mackie Madison Ridg 5:35.54
7 Thigpen, Emery Jackson Acad 4:58.21 5:41.58
8 Azlin, Landon Washington S 6:03.05
9 Foster, Hayden Copiah Acade 6:03.28
10 Johnson, Brayden Copiah Acade 6:34.94
Boys 3200 Meter Run Junior High1
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Graves, Sam Jackson Prep 11:24.58 11:07.62 6
2 Travelstead, Reid Jackson Acad 11:20.19 11:07.67 4
3 Triplett, Will Madison Ridg 11:34.80 11:26.70 3
4 Upton, Russ Jackson Prep 12:34.70 11:48.20 2
5 Heard, Pepper Madison Ridg 11:49.90 1
6 Ray, Bo Washington S 13:47.70
7 Thompson, Nathan Washington S 14:34.30
Boys 110 Meter Hurdles Junior High1
========================================================================================
Name Year School Seed Finals Wind H# Points
========================================================================================
1 Maddox, Riley Jackson Prep 16.52 16.05 NWI 2 6
2 Edwards, Davis Madison Ridg 16.95 16.35 NWI 2 4
3 Garner, Cruz Hartfield Ac 17.65 16.38 NWI 2 3
4 Henson, John Jackson Acad 18.84 18.26 NWI 1 2
5 Nichols, Mason Jackson Prep 17.30 19.07 NWI 2 1
6 Covey, Cam Madison Ridg 17.75 19.38 NWI 1
Boys 300 Meter Hurdles Junior High1
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Garner, Cruz Hartfield Ac 45.80 44.88 2 6
2 Edwards, Davis Madison Ridg 44.50 45.36 2 4
3 Musgrove, Mikal Jackson Acad 45.37 1 3
4 Steele, Nathan Copiah Acade 46.25 1 2
5 Azlin, Landon Washington S 46.48 1 1
6 Hight, Charlie Jackson Prep 47.45 46.55 2
7 Nichols, Mason Jackson Prep 46.29 47.15 2
8 Thompson, Zach Copiah Acade 46.16 47.86 2
9 Godwin, Rivers Madison Ridg 45.24 48.08 2
Boys 4x100 Meter Relay Junior High1
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Jackson Preparatory School 47.37 46.41 6
1) Maddox, Riley 2) McMullen, Sam
3) Cook, Seth 4) Jones, Matt
2 Jackson Academy 45.30 46.43 4
1) Ryan, Parker 2) Harris, Marcus
3) Elinski, Mikey 4) Wade, Dillon
3 Madison Ridgeland Academy 46.27 46.86 3
1) Blanton, Stone 2) Hasley, AJ
3) Zito, Trey 4) Hubbard, Josh
4 Washington School 50.55 2
1) Smith, Joseph 2) Freeland, Jack
3) Dinkins, Banks 4) Epson, Von
-- Hartfield Academy 49.86 DNF
1) Reckenberger, Carter 2) Robinson, Matthew
3) Kinsley, Alfie 4) Condon, Blake
Boys 4x200 Meter Relay Junior High1
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Jackson Preparatory School 1:37.55 1:38.20 6
1) Maddox, Riley 2) McMullen, Sam
3) Cook, Seth 4) Jones, Matt
2 Jackson Academy 1:38.49 1:38.55 4
1) Ryan, Parker 2) Harris, Marcus
3) Elinski, Mikey 4) Wade, Dillon
3 Madison Ridgeland Academy 1:35.54 1:40.54 3
1) Blanton, Stone 2) Hasley, AJ
3) Zito, Trey 4) Hubbard, Josh
4 Washington School 1:44.36 2
1) Smith, Joseph 2) Freeland, Jack
3) Dinkins, Banks 4) Epson, Von
Boys 4x400 Meter Relay Junior High1
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Jackson Preparatory School 3:42.48 3:51.84 6
1) Powers, Aden 2) Speed, Graham
3) Speed, Preston 4) Cook, Seth
2 Jackson Academy 3:50.88 3:56.76 4
1) Ryan, Parker 2) Thigpen, Emery
3) Wade, Dillon 4) Grant, Parker
3 Hartfield Academy 4:01.54 3
1) Jesiolowski, Jake 2) Robinson, Matthew
3) Magee, Mac 4) Escoffery, Auzzie
4 Madison Ridgeland Academy 4:28.38 4:08.26 2
1) Hasley, AJ 2) Evers, Jackson
3) Godwin, Rivers 4) Russell, Ryan
5 Washington School 4:28.86 1
1) Ashley, Noah 2) Dinkins, Banks
3) Smith, Joseph 4) Freeland, Jack
Boys 4x800 Meter Relay Junior High1
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Jackson Preparatory School 9:08.66 9:13.74 6
1) Powers, Aden 2) Speed, Graham
3) Speed, Preston 4) Williams, Ethan
2 Jackson Academy 9:01.91 9:22.22 4
1) Grant, Parker 2) Mahaffey, Clayton
3) Cress, Davis 4) McNair, Banks
3 Madison Ridgeland Academy 10:41.43 9:59.26 3
1) Triplett, Will 2) Watters, Braedon
3) Toler, Street 4) White, Clayton
4 Washington School 11:24.76 2
1) Hardin, Owen 2) Wasson, Walker
3) Ray, Bo 4) Azlin, Landon
Boys High Jump Junior High1
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Bryan, Nicholas Jackson Acad 5-10.00 6-01.00 6
2 Blanton, Stone Madison Ridg 6-00.00 5-10.00 4
3 Maddox, Riley Jackson Prep 5-06.00 5-06.00 3
4 Lucas, Jonathan Jackson Acad 5-04.00 5-04.00 2
5 Ross, Harper Washington S 5-00.00 0.50
5 Thompson, Zach Copiah Acade 5-00.00 0.50
6 Hubbard, Josh Madison Ridg 5-04.00 5-00.00
6 Castle, Seth Copiah Acade 5-00.00
7 Williams, Luke Jackson Prep 5-00.00 5-00.00
7 Magee, Mac Hartfield Ac 5-00.00
11 Azlin, Landon Washington S 4-10.00
Boys Pole Vault Junior High1
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Dinkins, Banks Washington S 9-00.00 10-06.00 6
2 Smith, James Jackson Acad 9-06.00 10-00.00 4
3 Bosarge, Reagan Jackson Acad 9-00.00 9-06.00 3
4 Brantley, Shelby Jackson Prep 9-00.00 8-06.00 2
5 Watters, Braedon Madison Ridg 9-00.00 8-00.00 1
6 Hasley, AJ Madison Ridg 8-00.00
7 Burch, Eli Jackson Prep 8-00.00 7-00.00
Boys Long Jump Junior High1
=====================================================================================
Name Year School Seed Finals Wind Points
=====================================================================================
1 Bryan, Nicholas Jackson Acad 20-02.50 18-05.50 NWI 6
2 Hubbard, Josh Madison Ridg 17-11.00 17-10.00 NWI 4
3 Blanton, Stone Madison Ridg 19-09.00 17-10.00 NWI 3
4 Ryan, Parker Jackson Acad 18-06.00 17-07.00 NWI 2
5 Steele, Nathan Copiah Acade 17-06.00 NWI 1
6 Hayles, Triston Copiah Acade 14-09.00 17-03.00 NWI
7 Cook, Seth Jackson Prep 16-01.00 16-10.00 NWI
8 Ashley, Noah Washington S 16-03.50 NWI
9 Robinson, Matthew Hartfield Ac 16-08.00 16-02.00 NWI
10 Williams, Ethan Jackson Prep 16-05.00 16-00.50 NWI
11 Freeland, Jack Washington S 15-08.00 NWI
Boys Triple Jump Junior High1
=====================================================================================
Name Year School Seed Finals Wind Points
=====================================================================================
1 Gibson, Brendan Jackson Acad 34-05.00 38-10.00 NWI 6
2 Escoffery, Auzzie Hartfield Ac 35-00.50 37-05.00 NWI 4
3 Maddox, Riley Jackson Prep 36-07.00 37-04.75 NWI 3
4 Davis, Kendrick Jackson Acad 35-11.00 36-11.50 NWI 2
5 Nichols, Mason Jackson Prep 35-10.00 35-06.00 NWI 1
6 Russell, Ryan Madison Ridg 34-05.00 35-03.00 NWI
7 Ashley, Noah Washington S 34-06.50 NWI
8 Dinkins, Banks Washington S 33-09.50 NWI
9 Hayles, Triston Copiah Acade 33-09.00 NWI
10 Edwards, Davis Madison Ridg 33-03.00 32-04.00 NWI
11 Johnson, Brayden Copiah Acade 29-11.00 NWI
Boys Shot Put Junior High1
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Jesiolowski, Jake Hartfield Ac 43-01.00 43-09.00 6
2 Harris, Marcus Jackson Acad 41-03.00 42-02.00 4
3 Whitehead, John Copiah Acade 40-07.00 3
4 Sullivan, Noah Jackson Acad 38-11.00 40-01.00 2
5 Mabry, Braeden Jackson Prep 39-06.00 38-07.00 0.50
5 Clark, Jay Hartfield Ac 38-07.00 0.50
7 Pham, Joey Washington S 37-03.00
8 Oden, Josh Jackson Prep 39-05.00 36-10.00
9 Wilke, Jp Madison Ridg 37-10.00 36-09.00
10 Epson, Von Washington S 35-08.00
11 Simms, Blaine Copiah Acade 34-00.00
Boys Discus Throw Junior High1
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Pham, Joey Washington S 191-08 6
2 Harris, Marcus Jackson Acad 143-10 140-10 4
3 Jesiolowski, Jake Hartfield Ac 47-09.50 139-10 3
4 Mathieu, Myles Hartfield Ac 122-11 133-05 2
5 Oden, Josh Jackson Prep 122-03 127-03 1
6 Blake, Harper Madison Ridg 104-10 119-03
7 Bland, Rush Madison Ridg 107-04 116-08
8 Laird, Drew Jackson Prep 112-06 113-02
9 Sullivan, Noah Jackson Acad 98-00 97-04
10 Whitehead, John Copiah Acade 85-01
11 Simms, Blaine Copiah Acade 81-03