Boys and Girls Final Results

Licensed to Gulfport High School        Hy-Tek's Meet Manager 5/3/2008 06:05 PM
                     5A SOUTH STATE TRACK MEET - 5/3/2008                      
                             GULFPORT HIGH SCHOOL                              
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash 5A
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Patterson, Tandra         12 Pascagoula             12.55      12.32    10  
  2 Greenlee, Brittney        11 Pascagoula             12.98      12.34     8  
  3 Ewing, Sojourner          11 Gulfport               13.12      12.50     6  
  4 Morris, Kia               11 Hattiesburg            12.62      12.65     5  
  5 Palmer, Nikita            12 Brandon                12.72      12.68     4  
  6 Gresham, Ashley            9 Terry                  12.78      12.85     3  
  7 Wilson, Anniyra           11 Wingfield              12.84      13.01     2  
  8 Mayfield, Maria           11 Ocean Spring           13.15      13.15     1  
 
Girls 200 Meter Dash 5A
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Mccarty, Kiana            12 Brandon                25.65      25.04    10  
  2 Patterson, Tandra         12 Pascagoula             26.31      25.20     8  
  3 Gails, Jessica            11 Natchez                26.29      25.78     6  
  4 Morris, Kia               11 Hattiesburg            26.23      26.40     5  
  5 Nelson, Chelsea           12 Wingfield              26.81      26.73     4  
  6 Hurry, Erin               12 Ocean Spring           27.64      27.08     3  
  7 Smith, Tisa                9 Biloxi                 26.94      27.55     2  
 -- Hudnall, Christian        11 Gulfport               27.77         NT  
 
Girls 400 Meter Dash 5A
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Sanders, Quantwala        12 Wingfield            1:00.93      59.50    10  
  2 King, Alex                11 Brandon              1:01.81    1:00.64     8  
  3 Billups, Ebony            10 Gulfport             1:02.56    1:00.92     6  
  4 Savage, Evie               9 Hancock              1:06.41    1:01.81     5  
  5 Haynes, Erin              11 Petal                1:03.18    1:01.90     4  
  6 Walk, Amber                9 Meridian             1:02.22    1:02.01     3  
  7 Parker, Tyneshia          11 Meridian             1:02.60    1:02.33     2  
 -- Kennedy, Alisa            12 Biloxi               1:05.18         NT  
 
Girls 800 Meter Run 5A
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Langley, Ali               8 Ocean Spring         2:40.14    2:30.18    10  
  2 Selmon, Pamela            11 Natchez              2:36.65    2:37.25     8  
  3 Ware, Brittany            10 Oak Grove            2:37.30    2:37.80     6  
  4 Humpherys, Jessica        11 Oak Grove            2:34.33    2:38.10     5  
  5 Travis, Kayla             12 Gulfport             2:42.21    2:39.18     4  
  6 Peters, Christin           9 Meridian             2:37.08    2:40.19     3  
  7 Weyer, Shannen             9 Biloxi               2:37.61    2:41.35     2  
  8 Owens, Tyana              10 Biloxi               2:36.51    2:43.15     1  
 
Girls 1600 Meter Run 5A
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Weyer, Shannen             9 Biloxi               5:40.00    5:37.99    10  
  2 Rey, Taylor                8 Ocean Spring         6:01.00    5:40.79     8  
  3 Solomon, Melinda           9 Oak Grove            5:47.70    5:42.77     6  
  4 Peters, Christin           9 Meridian             6:10.29    5:52.59     5  
  5 Lewis, Bri                 9 Terry                5:59.42    5:52.65     4  
  6 James, Jasmine            12 Hattiesburg          5:59.99    5:58.99     3  
  7 Nutting, Victoria          9 Hancock              6:03.00    6:15.00     2  
  8 Handy, Casey               8 Gulfport             6:02.00    6:20.83     1  
 
Girls 3200 Meter Run 5A
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Mackie, Jessica           12 Harrison Cen        12:26.23   12:10.53    10  
  2 Weyer, Shannen             9 Biloxi              13:02.96   12:24.74     8  
  3 Ware, Brittany            10 Oak Grove           12:50.28   12:30.82     6  
  4 Solomon, Melinda           9 Oak Grove           12:49.02   12:34.25     5  
  5 Lewis, Bri                 9 Terry               13:17.06   13:06.52     4  
  6 James, Jasmine            12 Hattiesburg         13:19.40   13:07.02     3  
  7 Handy, Casey               8 Gulfport            13:46.81   13:15.76     2  
  8 Everett, Micayla             Harrison Cen                   13:20.93     1  
 
Girls 100 Meter Hurdles 5A
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Richardson, Chandra       12 Hattiesburg            16.21      16.87    10  
  2 Mangum, Demetra           10 Brandon                17.78      17.05     8  
  3 Turner, Tyasha             9 Terry                  18.08      17.06     6  
  4 Brown, Toynel              9 Brandon                16.96      17.54     5  
  5 Bowler, Ashley            11 Gulfport               18.14      18.76     4  
  6 Hunter, Dimesha           11 Gulfport               18.54      19.00     3  
 -- Smith, Tisa                9 Biloxi                 17.11         NT  
 -- Woodson, Simone           12 Biloxi                 18.55         NT  
 
Girls 300 Meter Hurdles 5A
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Richardson, Chandra       12 Hattiesburg            46.77      47.19    10  
  2 Brown, Toynel              9 Brandon                47.42      49.10     8  
  3 Burton, Mahagany           9 Wingfield              51.22      49.91     6  
  4 Edward, Sentura           12 Meridian               50.26      50.40     5  
  5 Bowler, Ashley            11 Gulfport               52.15      50.72     4  
  6 Hunter, Dimesha           11 Gulfport               52.61      51.12     3  
  7 Tullier, Kristen           8 Hancock                52.72      52.35     2  
  8 Keeley, Katie              9 Biloxi                 53.72      53.67     1  
 
Girls 4x100 Meter Relay 5A
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Wingfield High School                               49.86      49.97    10  
     1) Wilson, Anniyra 11              2) Carter, Jacquela 12            
     3) Bell, Rannetra 10               4) Nelson, Chelsea 12             
  2 Pascagoula High School                              51.18      50.13     8  
     1) Borden, Latyphanie 10           2) Greenlee, Brittney 11          
     3) James, Jasmine 11               4) Miller, Nafasha 9              
  3 Biloxi High School                                  52.35      51.07     6  
     1) Singleton, Chelsea 12           2) Ray, Skyy 11                   
     3) Parker, Courtnee 12             4) Ransom, Monique 10             
  4 Natchez High School                                 50.82      51.28     5  
     1) Bates, Sierra 10                2) Gails, Jessica 11              
     3) Selmon, Pamela 11               4) Wimley, Alicia 10              
  5 Oak Grove High School                               51.83      51.61     4  
     1) Williams, Jakara 11             2) Clark, Johnnie 9               
     3) Gholar, Havana 9                4) Bullock, Amber 10              
  6 Jim Hill High School                                51.56      52.13     3  
     1) Fowler, Amanda 12               2) Stringer, Halima               
     3) Stewart, Jalessia 11            4) Mclin, Earniece 11             
  7 Gulfport High School                                51.48      53.77     2  
     1) Ewing, Sojourner 11             2) Hudnall, Christian 11          
     3) Mccormick, Deonica 11           4) Rushing, Racquel 12            
  8 Petal High School                                   54.12      54.09     1  
     1) Terrell, Nyesha 11              2) Parker, Rosie                  
     3) Myers, Markeshia 10             4) Loper, Denisha 8               
 
Girls 4x200 Meter Relay 5A
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Wingfield High School                             1:45.59    1:44.75    10  
     1) Wilson, Anniyra 11              2) Nelson, Chelsea 12             
     3) Bell, Rannetra 10               4) Sanders, Quantwala 12          
  2 Gulfport High School                              1:45.91    1:44.85     8  
     1) Ewing, Sojourner 11             2) Hudnall, Christian 11          
     3) Mccormick, Deonica 11           4) Rushing, Racquel 12            
  3 Brandon High School                               1:46.14    1:45.46     6  
     1) Palmer, Nikita 12               2) Mccarty, Kiana 12              
     3) Collier, Quinta 8               4) King, Alex 11                  
  4 Natchez High School                               1:46.16    1:46.87     5  
     1) Bates, Sierra 10                2) Gails, Jessica 11              
     3) Wimley, Alicia 10               4)                                
  5 Pascagoula High School                            1:49.14    1:47.96     4  
     1) Greenlee, Brittney 11           2) Harding, Krystal 10            
     3) Miller, Nafasha 9               4) Savage, Tiva 10                
  6 Jim Hill High School                              1:48.07    1:49.66     3  
     1) Fowler, Amanda 12               2) Coleman, Brittany 10           
     3) Stewart, Jalessia 11            4) Mclin, Earniece 11             
  7 Biloxi High School                                1:50.44    1:49.72     2  
     1) Singleton, Chelsea 12           2) Ray, Skyy 11                   
     3) Parker, Courtnee 12             4) Ransom, Monique 10             
  8 Petal High School                                 1:53.25    1:53.69     1  
     1) Terrell, Nyesha 11              2) Johnson, Valencia 12           
     3) Myers, Markeshia 10             4) Loper, Denisha 8               
 
Girls 4x400 Meter Relay 5A
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Meridian High School                              4:14.07    4:12.85    10  
     1) Parker, Tyneshia 11             2) Peters, Christin 9             
     3) Ruttley, Shala 9                4) Smith, Quendasia 9             
  2 Natchez High School                               4:14.69    4:14.82     8  
     1) Bates, Sierra 10                2) Gails, Jessica 11              
     3) Selmon, Pamela 11               4) Wimley, Alicia 10              
  3 Gulfport High School                              4:24.86    4:15.33     6  
     1) Billups, Ebony 10               2) Bowler, Ashley 11              
     3) Caston, Mercedes 9              4) Travis, Kayla 12               
  4 Wingfield High School                             4:21.61    4:18.87     5  
     1) Bell, Rannetra 10               2) Johnson, Krystal 12            
     3) Mcgee, Solanda 9                4) Sanders, Quantwala 12          
  5 Petal High School                                 4:26.06    4:22.74     4  
     1) Terrell, Nyesha 11              2) Haynes, Erin 11                
     3) Robinson, Carrie 9              4) Goree, Brooke 11               
  6 Brandon High School                               4:20.85    4:30.09     3  
     1) Collier, Quinta 8               2) Mccarty, Kiana 12              
     3) Kersh, Raveen 10                4) King, Alex 11                  
  7 Hancock High School                               4:29.60    4:32.15     2  
     1) Nutting, Brittany 9             2) Eakins, Brittney 10            
     3) Nutting, Victoria 9             4) Savage, Evie 9                 
  8 Biloxi High School                                4:38.44    4:35.91     1  
     1) Owens, Tyana 10                 2) Keeley, Katie 9                
     3) Johnson, Arianna 10             4) Ransom, Monique 10             
 
Girls High Jump 5A
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Mccarty, Kiana            12 Brandon              5-02.00    5-00.00    10  
  2 Billups, Ebony            10 Gulfport             5-00.00    4-10.00     8  
  3 Mccormick, Deonica        11 Gulfport             4-10.00   J4-10.00     6  
  4 Terrell, Nyesha           11 Petal                4-08.00    4-08.00     5  
  5 Gresham, Chelsea           9 Terry                4-08.00   J4-08.00     3.5
  5 Mcmilan, Briana           11 Oak Grove            4-08.00   J4-08.00     3.5
 -- Mcguire, Stephanie         9 Ocean Spring         4-10.00         NH  
 -- Knight, Davidra           12 Hattiesburg          4-08.00         NH  
 
Girls Pole Vault 5A
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Lewis, Ashleigh           11 Gulfport             8-06.00    8-03.00    10  
  2 Bishop, Sherrika          10 Ocean Spring         8-00.00    8-00.00     8  
  3 Eads, Emily               12 Brandon              8-00.00   J8-00.00     6  
  4 Johnson, Jenna               Brandon                 6.00    6-00.00     5  
  5 Alvendia, Danielle        10 Biloxi               6-00.00   J6-00.00     4  
 
Girls Long Jump 5A
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Palmer, Nikita            12 Brandon             17-00.25   18-01.25    10  
  2 Hurry, Erin               12 Ocean Spring        16-08.00   17-07.00     8  
  3 Mccormick, Deonica        11 Gulfport            17-00.00  J17-07.00     6  
  4 Ewing, Sojourner          11 Gulfport            19-09.50   16-05.00     5  
  5 Parker, Tyneshia          11 Meridian            16-08.75   16-02.50     4  
  6 Bedford, Kayla            12 Brandon             16-10.00   16-02.00     3  
  7 Singleton, Chelsea        12 Biloxi              16-11.50   15-09.50     2  
 -- Knight, Davidra           12 Hattiesburg         16-02.50         ND  
 
Girls Triple Jump 5A
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Wimley, Alicia            10 Natchez             37-07.50   35-02.50    10  
  2 Carter, Jacquela          12 Wingfield           35-04.50   35-02.00     8  
  3 Parker, Tyneshia          11 Meridian            34-09.00   33-09.00     6  
  4 Hurry, Erin               12 Ocean Spring        35-00.50  J33-09.00     5  
  5 Mccray, Doshua             8 Brandon             34-03.00   33-05.00     4  
  6 Singleton, Chelsea        12 Biloxi              33-03.00   32-05.50     3  
  7 James, Jasmine            11 Pascagoula          34-00.50   32-02.00     2  
  8 Lewis, Ashleigh           11 Gulfport            32-03.00   31-10.00     1  
 
Girls Shot Put 5A
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Williams, Zorial          12 Brandon             38-02.00   37-04.00    10  
  2 Dunnings, Camille         10 Biloxi              34-06.50   36-01.00     8  
  3 Cowards, Favian           12 Wingfield           38-00.00   36-00.00     6  
  4 Womack, Haley             12 Oak Grove           35-03.00   34-06.00     5  
  5 Thomas, Courtney          11 Ocean Spring        33-04.75   32-09.00     4  
  6 Offiah, Natalie           11 Jim Hill            33-09.00   31-09.00     3  
  7 Ewing, Jamilla            10 Gulfport            30-02.25   28-09.00     2  
  8 Fairley, Tracy             9 Gulfport            29-02.50   28-00.00     1  
 
Girls Discus Throw 5A
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Cowards, Favian           12 Wingfield           14-07.50     119-00    10  
  2 Dunnings, Camille         10 Biloxi                107-05     117-03     8  
  3 Thomas, Courtney          11 Ocean Spring          100-00     114-08     6  
  4 Williams, Zorial          12 Brandon             01-10.50     103-05     5  
  5 Harvey, Jalessa           11 Brandon                92-08      93-10     4  
  6 Tucker, Jesse             10 George Co              76-10      87-03     3  
  7 Fairley, Samantha         11 Hattiesburg            83-01      78-04     2  
  8 Shubert, Hali             10 Hancock                76-06   69-11.50     1  
 
Boys 100 Meter Dash 5A
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Johnson, Jarrett          11 Terry                  11.15      10.88    10  
  2 Bourne, Daryl             12 Hattiesburg            11.12      10.89     8  
  3 Perkins, Dangelo          12 Harrison Cen           11.47      11.10     6  
  4 Carter, Tyrone            12 Hattiesburg            11.16      11.12     5  
  5 Washington, Jarius        10 Harrison Cen           11.54      11.26     4  
  6 White, Xavier             12 Biloxi                 11.51      11.30     3  
  7 Grice, Joderric           12 Meridian               11.31      11.76     2  
 -- Thomas, James             11 Ocean Spring           11.61         NT  
 
Boys 200 Meter Dash 5A
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Pendleton, Wesley         11 Natchez                21.85      21.03    10  
  2 Perkins, Dangelo          12 Harrison Cen           22.53      21.62     8  
  3 Bourne, Daryl             12 Hattiesburg            22.86      22.21     6  
  4 Carter, Tyrone            12 Hattiesburg            22.53      22.44     5  
  5 Spann, Justin             12 Brandon                22.52      22.80     4  
  6 Brasley, Demetras         12 Biloxi                 23.36      23.09     3  
  7 White, Xavier             12 Biloxi                 23.53      23.50     2  
  8 Washington, Jarius        10 Harrison Cen           23.66      24.16     1  
 
Boys 400 Meter Dash 5A
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hardy, Rod                10 Brandon                49.33      49.56    10  
  2 Jackson, Darius           10 Gulfport               50.03      49.84     8  
  3 Spain, Devron             11 Biloxi                 52.63      51.06     6  
  4 Smith, Jamaal             11 Meridian               50.62      51.32     5  
  5 Crain, Kendric            12 Gulfport               52.10      51.44     4  
  6 Brewster, Andrew           9 Meridian               52.26      52.13     3  
  7 Carter, Tyrone            12 Hattiesburg            51.48      53.45     2  
  8 Lewis, Terris             10 Ocean Spring           52.80      54.68     1  
 
Boys 800 Meter Run 5A
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Myles, Antwoin            12 Wingfield            2:03.48    2:02.46    10  
  2 Hooker, Joshua            12 Hattiesburg          2:05.95    2:03.10     8  
  3 Thomas, Eugene            10 Terry                2:07.44    2:04.16     6  
  4 Bertucci, David            9 Gulfport             2:06.72    2:05.31     5  
  5 Barlow, Tristan           12 Brandon              2:04.95    2:06.98     4  
  6 Skripek, Michael          11 Biloxi               2:08.36    2:07.05     3  
  7 Underwood, Nathan         12 Gulfport             2:09.89    2:08.95     2  
  8 Graham, Chris             10 Ocean Spring         2:10.53    2:09.10     1  
 
Boys 1600 Meter Run 5A
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gonzales, Tino            11 Ocean Spring         4:39.61    4:45.98    10  
  2 Westbrook, Derek           9 Hancock              4:47.02    4:47.24     8  
  3 Bertucci, David            9 Gulfport             4:50.46    4:51.71     6  
  4 Skripek, Michael          11 Biloxi               4:52.66    4:52.68     5  
  5 Berry, Martinez           11 Wingfield            4:50.63    4:53.08     4  
  6 Myles, Antwoin            12 Wingfield            4:51.48    4:56.35     3  
  7 Jenkins, Temarcus         11 Meridian             4:52.64    5:03.88     2  
 -- Hooker, Joshua            12 Hattiesburg          4:52.56         NT  
 
Boys 3200 Meter Run 5A
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Berry, Martinez           11 Wingfield           10:51.18   10:38.00    10  
  2 Hooker, Joshua            12 Hattiesburg         11:04.75   10:44.00     8  
  3 Almo, Dante               10 Wingfield           11:01.75   10:49.00     6  
  4 Ward, Lee                 11 Terry               11:04.47   10:53.00     5  
  5 Young, Jordan             10 Biloxi              10:46.51   10:58.00     4  
  6 Corbin, Zachary           10 Harrison Cen        10:48.34   11:02.00     3  
  7 Murr, Romedy              12 Gulfport            11:13.23   11:10.00     2  
  8 Myers, Alex               10 Hancock             11:23.41   11:15.00     1  
 
Boys 110 Meter Hurdles 5A
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Blanks, Carson            12 Meridian               14.53      14.42    10  
  2 Durr, Patrick             11 Brandon                14.68      14.62     8  
  3 Naylor, Jacobie           11 Meridian               14.90      14.75     6  
  4 Jackson, Bryan            12 Biloxi                 15.36      14.92     5  
  5 Lavender, Bryant          11 Gulfport               15.36      15.25     4  
  6 Hamilton, Rashaud         10 Gulfport               16.83      16.12     3  
  7 Bolela, Darius            12 Wingfield              16.00      16.75     2  
  8 Jones, Calvin             10 Petal                  16.57      16.92     1  
 
Boys 300 Meter Hurdles 5A
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Blanks, Carson            12 Meridian               38.10      38.17    10  
  2 Bourne, Daryl             12 Hattiesburg            40.26      39.63     8  
  3 Durr, Patrick             11 Brandon                39.50      40.13     6  
  4 Naylor, Jacobie           11 Meridian               39.40      40.17     5  
  5 Lavender, Bryant          11 Gulfport               41.99      41.77     4  
  6 Hamilton, Rashaud         10 Gulfport               43.83      42.35     3  
  7 Jones, Calvin             10 Petal                  43.19      42.67     2  
  8 Jackson, Bryan            12 Biloxi                 40.82      43.18     1  
 
Boys 4x100 Meter Relay 5A
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Natchez High School                                 42.44      42.65    10  
     1) Barber, Kelvin 10               2) Newman, Willie 11              
     3) Pendleton, Wesley 11            4) Richardson, Rico 11            
  2 Terry High School                                   43.55      43.09     8  
     1) Rayford, Richard 11             2) Milton, Tj 12                  
     3) Johnson, David 12               4) Johnson, Jarrett 11            
  3 Wingfield High School                               43.76      43.50     6  
     1) Bolela, Darius 12               2) Burns, Fred 11                 
     3) Jenkins, Jarmarion 10           4) Randle, Sammy 11               
  4 Biloxi High School                                  43.87      43.56     5  
     1) Johnson, Keith 10               2) Jackson, Bryan 12              
     3) Brasley, Demetras 12            4) White, Xavier 12               
  5 Harrison Central HS                                 43.97      43.58     4  
     1) Beasley, Jonathan 12            2) Bradley, Furious 10            
     3) Carlton, David 9                4) Means, Roderick 10             
  6 Gulfport High School                                45.37      44.16     3  
     1) Allison, Jazz 10                2) Edwards, Joshua 9              
     3) Floyd, Ricky 11                 4) Smith, Lamar 10                
  7 Petal High School                                   46.01      45.08     2  
     1) Travis, Jason 10                2) Ruffin, Jonathan 10            
     3) Robinson, Jonathon 10           4) Newsome, Isaiah 11             
  8 Meridian High School                                43.73      46.00     1  
     1) Brewster, Andrew 9              2) Felder, Deon 12                
     3) Grice, Joderric 12              4) Handley, Robert 11             
 
Boys 4x200 Meter Relay 5A
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Harrison Central HS                               1:30.05    1:29.48    10  
     1) Beasley, Jonathan 12            2) Bradley, Furious 10            
     3) Carlton, David 9                4) Means, Roderick 10             
  2 Natchez High School                               1:29.33    1:29.61     8  
     1) Newman, Willie 11               2) Pendleton, Wesley 11           
     3) Richardson, Rico 11             4)                                
  3 Meridian High School                              1:29.81    1:30.00     6  
     1) Brewster, Andrew 9              2) Felder, Deon 12                
     3) Grice, Joderric 12              4) Handley, Robert 11             
  4 Brandon High School                               1:32.01    1:30.28     5  
     1) Spann, Justin 12                2) Williams, Roy 10               
     3) Robinson, Fred 11               4) Hardy, Rod 10                  
  5 Biloxi High School                                1:30.42    1:30.33     4  
     1) Johnson, Keith 10               2) Jackson, Bryan 12              
     3) White, Xavier 12                4) Brasley, Demetras 12           
  6 Wingfield High School                             1:31.62    1:31.79     3  
     1) Bolela, Darius 12               2) Jenkins, Jarmarion 10          
     3) Myles, Antwoin 12               4) Randle, Sammy 11               
  7 Gulfport High School                              1:32.06    1:32.22     2  
     1) Floyd, Ricky 11                 2) Jackson, Darius 10             
     3) Lavender, Bryant 11             4) Newsom, Jeremy 9               
  8 Pascagoula High School                            1:33.95    1:34.89     1  
     1) Ballard, Vic 12                 2) Harding, Chris 9               
     3) Keeton, Mitchell 10             4) Kolev, Ivo 12                  
 
Boys 4x400 Meter Relay 5A
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Meridian High School                              3:27.77    3:26.71    10  
     1) Brewster, Andrew 9              2) Felder, Deon 12                
     3) Handley, Robert 11              4) Jenkins, Temarcus 11           
  2 Hattiesburg High School                           3:28.83    3:26.96     8  
     1) Allen, Kenneth 8                2) Coleman, Patrick 11            
     3) Griffin, Lyneal 9               4) Hinton, Gerard 11              
  3 Brandon High School                               3:26.25    3:27.19     6  
     1) Robinson, Fred 11               2) Carson, Isaiah 10              
     3) Barlow, Tristan 12              4) Hardy, Rod 10                  
  4 Gulfport High School                              3:32.14    3:27.28     5  
     1) Crain, Kendric 12               2) Floyd, Ricky 11                
     3) Jackson, Darius 10              4) Newsom, Jeremy 9               
  5 Natchez High School                               3:29.84    3:29.44     4  
     1) King, Nick 11                   2) Pendleton, Wesley 11           
     3) Prater, Rolando 11              4) Woods, Travis 11               
  6 George County High School                         3:47.25    3:30.85     3  
     1) Williams, Jarrod 10             2) Leggett, Kenneth 10            
     3) Turner, Freddie 12              4) Nettles, Auston 12             
  7 Harrison Central HS                               3:46.42    3:31.09     2  
     1) Beasley, Jonathan 12            2) Bradley, Furious 10            
     3) Carlton, David 9                4) Cooper, Cedric 10              
  8 Biloxi High School                                3:39.31    3:32.00     1  
     1) Spain, Devron 11                2) Johnson, Keith 10              
     3) Johnson, Clevland 11            4) Hamilton, Rodney 12            
 
Boys High Jump 5A
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jones, Ernest             11 Natchez              6-02.00    6-00.00    10  
  2 Jackson, Darius           10 Gulfport             6-00.00   J6-00.00     8  
  3 Tanksley, Elijah          12 Meridian             5-11.00    5-10.00     5.5
  3 Logan, Thomas             12 Gulfport             6-02.00    5-10.00     5.5
 -- Martin, Trey                 Hattiesburg          6-02.00         NH  
 -- Virgil, Derrick              Hattiesburg          6-00.00         NH  
 -- Bradley, Joe               9 George Co            5-06.00         NH  
 -- Thomas, James             11 Ocean Spring         6-02.00         NH  
 
Boys Pole Vault 5A
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Barlow, Tristan           12 Brandon             12-00.00   11-06.00    10  
  2 Nations, Neil             11 Brandon             10-06.00   10-06.00     7  
  2 Lavender, Bryant          11 Gulfport            11-00.00   10-06.00     7  
  4 Wielgosz, Stanley         11 Biloxi              10-00.00  J10-06.00     5  
  5 Taylor, Blake              9 Gulfport             9-06.00   10-00.00     3.5
  5 Lawson, Garret             9 Biloxi              10-00.00   10-00.00     3.5
 
Boys Long Jump 5A
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Carter, Tyrone            12 Hattiesburg         21-04.00   21-05.00    10  
  2 Crain, Kendric            12 Gulfport            21-01.50   21-00.50     8  
  3 Durr, Patrick             11 Brandon             21-01.00   20-09.00     6  
  4 Turner, Kavossia          12 Biloxi              20-07.50   19-07.00     5  
  5 Lewis, Ladarious          12 Pascagoula          20-05.00   18-09.50     4  
  6 Scott, Ryan               12 George Co           21-00.00   18-02.50     3  
  7 Carson, Isaiah            10 Brandon             20-02.00   16-11.00     2  
 -- Virgil, Derrick              Hattiesburg         20-08.00         ND  
 
Boys Triple Jump 5A
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Richardson, Rico          11 Natchez             45-08.00   46-00.00    10  
  2 Blanks, Carson            12 Meridian            44-11.00   43-04.00     8  
  3 Durr, Patrick             11 Brandon             44-08.00   42-08.25     6  
  4 Burton, Harrison          11 Hattiesburg         42-06.50   42-00.25     5  
  5 Brasley, Demetras         12 Biloxi              43-00.00   41-11.25     4  
  6 Crain, Kendric            12 Gulfport            41-09.00   40-07.00     3  
  7 Scott, Ryan               12 George Co           41-07.00   39-00.75     2  
  8 Turner, Kavossia          12 Biloxi              40-01.00   37-10.75     1  
 
Boys Shot Put 5A
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 King, Daniel              12 Harrison Cen        46-00.50   47-05.00    10  
  2 Magee, Andrew             11 Hattiesburg         42-06.00   44-09.00     8  
  3 Tanksley, Elijah          12 Meridian            43-05.50   43-10.00     6  
  4 Wooten, Isaiah            11 Brandon             44-05.00   43-02.00     5  
  5 Burroughs, Jacob          12 George Co           41-08.00   43-01.00     4  
  6 Longino, Justin           12 Gulfport            40-01.50   42-08.00     3  
  7 Griffin, Johnny           12 Natchez             40-04.00   40-00.00     2  
  8 Meggs, Melvin             10 Petal               39-05.00   39-06.00     1  
 
Boys Discus Throw 5A
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Wooten, Isaiah            11 Brandon               151-08     154-06    10  
  2 King, Daniel              12 Harrison Cen          129-04     140-08     8  
  3 Magee, Andrew             11 Hattiesburg           123-07     137-02     6  
  4 Lewis, Eric               12 Wingfield             118-09     132-08     5  
  5 Longino, Justin           12 Gulfport              124-11     124-00     4  
  6 Dickson, Travis           10 Ocean Spring          117-01     119-05     3  
  7 Coleman, Ben              11 Brandon               116-04  117-00.50     2  
  8 Heath, Justin             12 George Co             116-03     116-05     1  

Licensed to Gulfport High School                 Hy-Tek's Meet Manager 5/3/2008
                     5A SOUTH STATE TRACK MEET - 5/3/2008                      
                             GULFPORT HIGH SCHOOL                              
                       Team Rankings - Through Event 170                       
 
                              Female Team Scores                               
            Place School                                          Points
       ===================================================================
                1 Brandon High School                BRAN            109  
                2 Gulfport High School               GULF             88  
                3 Wingfield High School              WING             71  
                4 Biloxi High School                 BILO             58  
                5 Ocean Springs High School          OCEA             53  
                6 Natchez High School                NATC             42  
                7 Oak Grove High School              OAKG             40.5
                8 Pascagoula High School             PASC             40  
                9 Meridian High School               MERI             38  
                9 Hattiesburg High School            HATT             38  
               11 Terry High School                  TERR             20.5
               12 Petal High School                  PETA             15  
               13 Hancock High School                HANC             12  
               14 Harrison Central HS                HARR             11  
               15 Jim Hill High School               JIMH              9  
               16 George County High School          GEOR              3  
 
                               Male Team Scores                                
            Place School                                          Points
       ===================================================================
                1 Gulfport High School               GULF             93  
                2 Brandon High School                BRAN             91  
                3 Hattiesburg High School            HATT             87  
                4 Meridian High School               MERI             79.5
                5 Biloxi High School                 BILO             60.5
                6 Harrison Central HS                HARR             56  
                7 Natchez High School                NATC             54  
                8 Wingfield High School              WING             49  
                9 Terry High School                  TERR             29  
               10 Ocean Springs High School          OCEA             15  
               11 George County High School          GEOR             13  
               12 Hancock High School                HANC              9  
               13 Petal High School                  PETA              6  
               14 Pascagoula High School             PASC              5